Končící rok byl ve znamení masové nelegální migrace do Evropy, občanské války na Ukrajině, řecké krize i teroristických útoků. Stal se podle vás něčím z toho přelomovým?
Končící rok bych nazval rokem odpojení. Ten jev sice už nastal dříve, ale nyní nabírá na obrátkách. Mám na mysli masové odpojení občanů od politických i mediálních (j)elit. Obrovské procento lidí přestává brát ty nahoře i ty na obrazovce vážně: „Ať si pindají, vždyť my víme, že všechno je přesně obráceně, než nám říkají.“ A to vše v době, kdy existuje zvýšená poptávka po informacích. Naštěstí je tu internet, který poskytuje alternativní informační zdroje.
Tématem číslo jedna se stala migrační krize. V čem vidíte selhání evropských elit a lze vůbec některý z jejich nápadů – povinné kvóty, tři miliardy eur pro Turecko a podobně – považovat alespoň za náznak řešení?
Evropě vládnou šílenci. Kdybyste se o vlastní dům starali tak, jak se tihle tragédi starají o náš kontinent, za chvíli nebudete mít kde bydlet. Buď vás v domě bude moc a přišedší vám vaše domácí pořádky obrátí naruby, nebo vám váš dům prostě vybydlí. Nemá cenu vypichovat jednotlivosti. Vše, co eurounijní politici udělali, je špatně. A pokud snad něco zcela výjimečně udělali dobře, bylo to zoufale pozdě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník