Pevnost Evropa je Evropa, která je složená ze suverénních a bezpečných zemí, říká Gregor
27.02.2024 15:09 | Rozhovor
Od doby, kdy konfrontoval ministra vnitra Víta Rakušana na jeho besedě Bez cenzury v Karviné, se mu podle vlastních slov ozývají tisíce mladých lidí. To dodává mladému politikovi Matěji Gregorovi spoustu energie do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu, kde bude hájit barvy Svobodných. Ti v těchto dnech představili hlavní hesla své kampaně. Jedním z nich je i „Pevnost Evropa“. „Evropská unie má velkou chuť znovu rozpohybovat celoevropský migrační model, který bude jednotlivým členským státům řídit jejich azylovou a migrační politiku,“ vysvětluje Matěj Gregor, dvojka na kandidátce Svobodných, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
reklama
V těchto dnech představili Svobodní hlavní témata své volební kampaně do Evropského parlamentu. Vaše heslo zní Pevnost Evropa. Co si pod ním má volič konkrétně představit?
Znamená to bezpečnou Evropu. Já i všichni Svobodní chceme, aby se jí docílilo bezpečnými členskými státy, které budou moci mít vlastní suverénní migrační i bezpečnostní politiku. Dnes je každá politika členského státu zatěžována unijními úředníky, regulacemi a neustálým zdržováním. Pevnost Evropa je Evropa, která je složená ze suverénních a bezpečných zemí. A tou nejvyšší prioritou je samozřejmě bezpečná Česká republika.
Na tiskové konferenci jste mluvil hodně o nebezpečí migrace. Jde opravdu o tak naléhavé téma, které teď Evropská unie musí řešit?
Většina z nás asi doufala, že po odstoupení z migračních kvót roku 2015 bude hrozba povinného přijímání uprchlíků zažehnána. Bohužel dnes se nacházíme v situaci, kdy ministr vnitra Rakušan před několika měsíci kývl na tzv. migrační pakt. Evropská unie má tedy velkou chuť znovu rozpohybovat celoevropský migrační model, který bude jednotlivým členským státům řídit jejich azylovou a migrační politiku. Jak ze zkušenosti víme, je potřeba se k takovým hrozbám postavit čelem co nejrychleji a tvrdě. Bezpečnost by pro nás v dnešní době měla být absolutní prioritou.
Mluvil jste také o tom, že migrační pakt, který v Bruselu za Českou republiku podpořil ministr vnitra Vít Rakušan, je vlastně to stejné, co byly tolik kritizované migrační kvóty. Není to přece jen příliš zjednodušený pohled?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.