Tak tedy, je zde potíž s ministrem Jurečkou. Aby se rychle zbavil ředitele Úřadu práce Najmona, nabídl mu, že pokud sám odejde, dostane mimořádnou odměnu. Jinak bude „odstraňován“ cestou služebního zákona, což je delší proces. Šlo o úplatek a vydírání?
Tohle je zase úplná pseudokauza. Jediné, co bych panu ministrovi Jurečkovi vyčítal, je, že takové věci řeší osobně. Měl to za něj řešit státní tajemník nebo někdo jiný. My máme v hlavě pořád toho bolševika. Přispívají k tomu také média a právní bezvědomí části orgánů činných v trestním řízení. Odstupné a dohoda je standardní legální způsob ukončení služebního poměru. Směšný výplod agrofertích pisálků z MF Dnes, kteří tady 8 let kryjí prasárny svého majitele, je totálně manipulativní. Najmon je typický představitel agrofertizace státní správy. Jurečka se zachoval jako slušný člověk, nabídl neschopnému a špatnému podřízenému solidní řešení. S takovými bezpáteřními nulami se to nevyplácí. Dokonce jsem četl, že se tím začíná zabývat NCOZ, což jsou holdingové milice. I kdyby to nebylo v souladu s předpisy, co na tom může vyšetřovat tahle obskurní zdivočelá represivní složka? Jde vidět, že parta Babišových milicionářů má dost času a prostoru. Dávno bych ji rozpustil.
Mimochodem, pokud jde o služební zákon, tak vznikl proto, aby nový ministr „nevyčistil“ ministerstvo od předchozího odborného vedení a nepřivedl si své. A aby vznikl kádr profesionálních vedoucích úředníků, kteří budou apoliticky sloužit všem. Jak se nám to podařilo a kam jsme se se služebním zákonem dostali?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Polanský