Jsou podle vás povinné kvóty pro rozdělení uprchlíků mezi členské země Evropské unie řešením problému se sílící imigrací ze severu Afriky a Blízkého východu?
Myslím si, že to je úplně klasická ukázka, kam došla Evropská unie a její administrativa. Možná by se to mohlo jmenovat podobně jako kdysi jeden film „bože, jak hluboko jsme klesli“. Myslím, že jeden z vysokých představitelů Evropské unie byl na získávání zkušeností v Austrálii, kde se dozvěděl, že mají také velké množství lidí snažících se přistěhovat do Austrálie z Asie, takže zvolili následující řešení: všechny lodě přijíždějící k australským břehům směrují na ostrov, tam je vřele přijímají a sdělují jim, že mají tři možnosti: zůstat na tom ostrově, a to klidně po zbytek života, vrátit se do země, odkud přijeli, nebo využít mezinárodní smlouvu, kterou mají, myslím, s Kambodžou, kde se mohou trvale usídlit. Čtvrtá možnost, že by je přijala Austrálie na své území, je dopředu vyloučena, ta vůbec nepřichází v úvahu. Proč to říkám? Protože kvóty jsou samozřejmě nesmyslný důsledek nesmyslného řešení, spíš neřešení, protože přijímat uprchlíky je nekonečný proces. Těch lidí v končinách, kde jsou buď ekonomické problémy, válečné konflikty, nebo nejistota, nejsou statisíce, těch jsou stamiliony. A všichni, logicky, chtějí někam, kde na tom budou, ať už z hlediska bezpečí nebo životní úrovně, lépe. Jakmile tedy Evropská unie ukáže, že tyto lidi přijímá, tak jich bude dokonce přibývat. Musíme si uvědomit, že problém nepředstavují tisíce, ani statisíce uprchlíků, že ten problém je mnohonásobně větší a že tedy přes kvóty cesta nevede. Jsem zásadní odpůrce kvót, mimo jiné také proto, že ti lidé k nám ani nechtějí, protože vidí místa s vyšší životní úrovní a směřují tam. Ti, co si v Evropě myslí, že by nám je přidělili a oni by tady zůstali, se hluboce mýlí, protože by přes nás prošli do zemí, do nichž míří, to znamená do Německa apod. Je to tedy neřešení situace, a jestli se Evropa brzy neinspiruje australským modelem, nemůže to dobře dopadnout.
Jak by to tedy podle vás nakonec dopadlo? Bývalý náčelník Generálního štábu české armády Jiří Šedivý nedávno v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připomněl, že bývalý vládce Libye Muammar Kaddáfí chtěl peníze, protože tvrdil, že je jedinou hradbou, která zabraňuje invazi běženců z Afriky do Evropy. A varoval, že jinak Evropa „zčerná“.
Náznaky toho, jak to může skončit, už vidíme v televizních záběrech z masových nepokojů ve Francii, kdy po ulici běhají ozbrojenci se samopaly a vraždí nevinné. Masový příliv uprchlíků povede k vytvoření ghett, protože problém je v tom, že přistěhovalci se nerozptylují do společnosti, nepřizpůsobují se jejím pravidlům, zůstávají pospolu a žádají, aby se Evropa přizpůsobovala jim. Říkají, my jsme tady, jsme takoví a vy to musíme vzít jednak na vědomí, jednak se podle toho musíte chovat, to znamená: vy se musíte přizpůsobit nám. To je samozřejmě pro Evropu velice nebezpečné, mohli by o tom vyprávět historici, kteří vědí, že historie Evropy je po tisíciletí historií ohrožování západní civilizace islámem. Protože takhle se projevuje většina muslimů, bezvěrce je podle nich třeba převést na tu správnou, tedy jejich víru, a prosazují tuto představu. A kam to může vést? Přinejmenším to vede k nebezpečí občanských válek v zemích, kde vzniknou takové velké komunity, a samozřejmě to znamená existenční ohrožení Evropy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová