Uprchlíci, brexit a Německo. Expert na čísla předkládá fakta, o kterých se nemluví

15.06.2016 8:24 | Zprávy

ROZHOVOR Jeden trestný čin každé tři a půl hodiny. O číslech, která se nebudou dobře poslouchat příznivcům imigrace, hovoří matematik a přispěvatel serveru Neviditelný pes Marian Kechlibar. Upozorňuje na „demoralizovanou“ německou policii; stav německého vězeňství či soudního systému označil za „tristní“ a „spočítal to“ i celé EU: „Vyškolených zdravotních sester z Ukrajiny bychom jistě dokázali zaměstnat dost. Ale negramotných pastevců z pohoří Hindúkuš, Somálska nebo z Eritrey?“ Kechlibar hovoří o „člunovém chaosu“: „Ze Švédska nedávno přišla statistika, že z celkem 162 000 migrantů, kteří dorazili na švédské území loni, si jich zatím našlo práci 494. Proč si myslíte, že v září Švédi zavřeli hranice?“ Upozornil také na nebezpečné omyly kancléřky Angely Merkelové.

Uprchlíci, brexit a Německo. Expert na čísla předkládá fakta, o kterých se nemluví
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

Kriminalita přistěhovalců není častější než kriminalita Němců. To prý vyplývá z první plošné analýzy Spolkového kriminálního úřadu (Bundeskriminalamt – BKA). Z některých zemí však přichází nadprůměrné množství podezřelých. Píše o tom list Frankfurter Allgemeine Zeitung. Když se podíváte více na uvedenou analýzu, jak stěžejnímu zkoumanému závěru rozumět už s ohledem na nesrovnatelný počet uprchlíků a Němců? Jde tedy, předpokládám, o nějaký přepočet. Zkusíte to jako matematik vysvětlit? Jaký má podle vás celá analýza přínos? O čem svědčí?

Ve zmiňované analýze jsou smícháni migranti ze všech možných koutů světa. To je pak takový průměr, jako když počítáte průměrný plat množiny milionářů a chudáků. Vychází to potom docela dobře, ale zakrývá to obrovské rozdíly mezi nimi.
Všechny mně známé analýzy, které se zabývaly situací podrobněji, ukazovaly na extrémní kriminalitu přistěhovalců ze severní Afriky – Maročanů, Alžířanů, Tunisanů. Například v lednu se dostala na veřejnost důvěrná zpráva o kriminalitě v Düsseldorfu, podle níž jenom v tomto jediném německém městě působí 2200 recidivistů ze severní Afriky, kteří spáchají jeden trestný čin každé 3,5 hodiny. Přitom Düsseldorf je jen o něco větší než Brno. Napsal o tom Der Spiegel, který přitom jinak migrantům docela fandí.

Svoji vinu na tom nese i tristní stav německého vězeňství a soudního systému. Šetří se všude, věznic je málo, jsou přeplněné, tudíž i notorický recidivista, dokud „nepostoupí“ až k vraždě, dostane za další trestný čin obvykle jen pár měsíců, ne-li přímo podmínku. Pak v pachatelích vzniká dojem, že jsou nad zákonem, a jejich drzost roste. Německá policie je naopak demoralizovaná z toho, že opakovaně chytá ty samé lidi a oni se jí za pár měsíců zase na ulici smějí do tváře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Tvrdíte, jak odvádíte ve sněmovně dobrou práci

Ale co přesně jste vlastně za ty roky, co ve sněmovně jste prosadili? A jak chcete naložit s tím, že váš koaliční potenciál je mizivý, takže volit vás je podle mě volit jen poslance do počtu, co stejně nic nezmění. Viz třeba váš návrh na uzákonění referenda. Kolikrát jste ho ve sněmovně třeba v tomt...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strýce mu zavřeli komunisté, teď analytik Ticháček kandiduje za STAČILO!. Otevřená zpověď

10:52 Strýce mu zavřeli komunisté, teď analytik Ticháček kandiduje za STAČILO!. Otevřená zpověď

Podle bezpečnostního analytika Dominika Ticháčka přišel čas přiložit ruku k dílu, a proto kandiduje …