Už to leze na povrch. Zdražení energie zavinila Evropská unie. Koudelka zúčtoval s vládou
12.09.2022 9:35 | Rozhovor
„Evropská unie se pod vlivem Německa nechala zavléct na cestu ekologického fašismu, který nazývá Zeleným údělem. Nic jiného totiž snaha poručit větru a deští v rámci klimatického šílenství není,“ poukazuje na hlavní příčinu dnešní energetické krize uznávaný právník a advokát Zdeněk Koudelka, právní expert Trikolory, který usiluje o to, aby už za pár týdnů vystřídal v křesle brněnského senátora Jiřího Duška. „Lidé mají právo vědět, kolik jim z příkazu Evropské unie zdražuje jejich živobytí,“ řekl Koudelka a připojil konkrétní čísla. A také prozrazuje, co si myslí o premiéru Petru Fialovi, omezování svobody slova a proč necítí rozpor v tom, že byl v minulosti poslancem za ČSSD.
reklama
Vláda Petra Fialy po dlouhých měsících odmítání chystá kroky k zastropování ceny elektrické energie. Nejdříve chce jednat o celoevropském řešení, případně má údajně v záloze i vlastní národní řešení. Čím si vysvětlujete tento názorový posun a změnu přístupu k energetické krizi?
Vláda konečně pochopila, že nastupující energetická bída je likvidační pro naše občany i průmysl. Vedle obludného zdražování elektřiny při obchodování na německé energetické burze její cenu zvyšuje to, že se vlády poddávaly direktivám Evropské unie vedoucí ke zdražení energie.
Věříte, že se skutečně podaří najít celoevropské řešení, nebo v tom vidíte pouze ztrátu času?
Evropská unie zdražení energie zavinila. Evropská unie se pod vlivem Německa nechala zavléct na cestu ekologického fašismu, který nazývá Zeleným údělem. Nic jiného totiž snaha poručit větru a dešti v rámci klimatického šílenství není. Zlevnění energie přinese zrušení emisních povolenek a spotřební daně na uhlí, plyn a elektřinu, které jsme zavedli z příkazu Evropské unie. Spotřební daň má regulovat prodej zboží, kde chce stát omezovat jeho spotřebu například z důvodu zdravotních – daň z alkoholu a tabáku. Je nesmyslné zdražovat zboží, které je samo o sobě drahé a kde vysokou cenu je nutné kompenzovat sociálními dávkami či se dívat, jak vysoká cena likviduje domácí průmysl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.