Vláda žije na úkor budoucnosti. Babiš a ČSSD si nemají co vyčítat. A toto nás čeká, říká Skopeček z ODS

19.08.2019 13:15 | Zprávy

ROZHOVOR „Označit opakovaně deficitní rozpočet v době několikaletého růstu a minimální nezaměstnanosti za konzervativní nemůže nikdo normálně uvažující. Rozpočet měl být při naší ekonomické výkonnosti dávno vyrovnaný. Vše ostatní je neschopnost této vlády a žití na úkor budoucnosti,“ říká poslanec Jan Skopeček (ODS). Zároveň upozornil, že ze slibů z billboardů nemáme nic. Ani kvalitnější státní správu, ani jednodušší stavební řízení, ani jednodušší prostředí pro podnikání. Malým podnikatelům prý vláda otravuje život, zatímco nejbohatším korporacím posílá peníze. To je podle poslance Skopečka politika vlády hnutí ANO a ČSSD.

Vláda žije na úkor budoucnosti. Babiš a ČSSD si nemají co vyčítat. A toto nás čeká, říká Skopeček z ODS
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček

Prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Michala Šmardu ministrem kultury a zdůvodnil to jeho nedostatečnými zkušenostmi v oblasti kultury. Co si o tom po všech průtazích myslíte?

K Zemanovi a Šmardovi mě nic, co by už někde nezaznělo, nenapadá. Snad jen, že přeci máme tu přímou volbu prezidenta, která měla naší demokracii a našemu politickému systému strašně pomoci. My, kteří jsme varovali, že přímo volený prezident bude cítit silnější mandát, bude více zasahovat do každodenní politiky a rozkolísá to rovnováhu sil v našem politickém systému, jsme byli kritizování, že nechceme, aby si lidé zvolili prezidenta podle svých představ. Tak teď ho podle představ nadpoloviční většiny máme, a zase je to špatně. Mýlili se tehdejší propagátoři přímé volby, měli jsme pravdu my, kteří jsme upozorňovali na rizika s přímou volbou spojená.

Šéf ČSSD Jan Hamáček tvrdí, že současná podoba rozpočtu je likvidační pro resorty spravované sociální demokracií. Jaroslav Bžoch mi naopak v rozhovoru řekl, že Ministerstvu práce a sociálních věcí a Ministerstvu vnitra zbyly finanční přebytky z loňského roku a že jde o běžné dohady kolem rozpočtu, z níž se kritici vlády snaží udělat vládní krizi. Jak je to podle vás?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Co by podle vás jako přesně nastalo, kdyby přišel ten konec Evropy?

A je reálné si myslet, že bysme se ubránili sami, i když zvýšíte výdaje na obranu sebevíc? A k čemu se přikláníte? Je lepší spoléhat na Evropu nebo na USA? Ještě k té vaší poznámce, že musíme na bezpečnostní situaci, která teď ve světě panuje reagovat včas. Nemáte ale dojem, že už včera bylo pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

10:36 Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících …