Co jsou hlavní příčiny směřování Evropy k multikulturnímu obohacování společnosti v jednotlivých státech a s ním související podpory migrace z méně vyspělých zemí světa na starý kontinent?
Motorem tohoto směřování k multikulturalismu jsou samozřejmě kulturní elity, protože instinkty většiny lidí jsou přirozeně namířeny proti cizím vlivům, a jestliže jsou navíc tyto cizí kultury násilné, pak je lidový odpor proti nim o to silnější. U kulturních elit můžeme pozorovat romantickou náklonnost k barbarům již od 18. století, jak vidíme na příběhu Robinsona Crusoa nebo na představě Jeana-Jacquesa Rousseaua o ušlechtilém divochu.
Navíc se nacionalismus zdiskreditoval první světovou válkou a odpor proti jiným etnickým skupinám druhou světovou válkou. Za náklonností k migrantům stojí pozitivní emoce: touha po rovnosti lidí, odpor proti rasismu, špatné svědomí z výstřelků kolonialismu a snaha dát všem bližním stejnou šanci. Bohužel se tyto pozitivní emoce v moderní politické korektnosti zcela odpoutaly od racionálního přístupu a ztratily kontakt s realitou.
Odkud se ta politická korektnost, která ovládla Západ a znemožňuje pojmenovávat věci pravými jmény, vzala? Kdo z této přetvářky, kterou hra na politickou korektnost je, profituje a v zájmu koho k ní tedy dochází?
Stejně jako je to s pádem Římské říše, tak i vznik politické korektnosti a ochabnutí Západu má mnoho důvodů. Asi k tomu přispělo i to, že náboženství přesných pravidel bylo nahrazeno rozmlženým humanismem. Exaktní vědy jsou na univerzitách zatlačovány společenskými pavědami, které může studovat každý a jejichž absolventi pak ve společnosti rozhodují. Humanitní elity posilují svůj vliv v politice a médiích, a tak získávají moc, kterou by v racionálně fungující společnosti nezískaly. Zmíněné elity bohatnou, a další magnáti je podporují buď z přesvědčení, anebo kvůli byznysu a z oportunismu. Globalismus byznysu pomáhá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník