Zdrogovaná elita. Láska k barbarům. Kdo spasí Evropu? Tomáš Guttmann: Lidé budou utíkat. Je jediná záchrana

05.05.2021 9:35 | Rozhovor

CIVILIZACE A MY „Německo je předvoj v klimatu i v migraci, a ostatní se krčí a doufají, že se to snad přežene, jako se přehnal německý nacismus,“ soudí v Izraeli žijící publicista a vědec českého původu Tomáš Guttmann. „Nebude-li však v USA zvolen rozumný prezident, a neodejdou-li další státy z Evropské unie jako odešla Británie, stane se z kolébky moderní západní kultury socialistický svaz s menšími občanskými právy a nižší životní úrovní, než má dnes,“ prorokuje. V rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz též naznačuje možnost migrace původních obyvatel Evropy a popisuje elity, které evropskou společnost do daného stavu dovedly. Věnuje se podrobně i otázkám „ochrany klimatu“.

Zdrogovaná elita. Láska k barbarům. Kdo spasí Evropu? Tomáš Guttmann: Lidé budou utíkat. Je jediná záchrana
Foto: archiv T. Guttmanna
Popisek: Tomáš Guttmann

Co jsou hlavní příčiny směřování Evropy k multikulturnímu obohacování společnosti v jednotlivých státech a s ním související podpory migrace z méně vyspělých zemí světa na starý kontinent?

Motorem tohoto směřování k multikulturalismu jsou samozřejmě kulturní elity, protože instinkty většiny lidí jsou přirozeně namířeny proti cizím vlivům, a jestliže jsou navíc tyto cizí kultury násilné, pak je lidový odpor proti nim o to silnější. U kulturních elit můžeme pozorovat romantickou náklonnost k barbarům již od 18. století, jak vidíme na příběhu Robinsona Crusoa nebo na představě Jeana-Jacquesa Rousseaua o ušlechtilém divochu.

Navíc se nacionalismus zdiskreditoval první světovou válkou a odpor proti jiným etnickým skupinám druhou světovou válkou. Za náklonností k migrantům stojí pozitivní emoce: touha po rovnosti lidí, odpor proti rasismu, špatné svědomí z výstřelků kolonialismu a snaha dát všem bližním stejnou šanci. Bohužel se tyto pozitivní emoce v moderní politické korektnosti zcela odpoutaly od racionálního přístupu a ztratily kontakt s realitou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jestli máte plán, jak zajistit dostupné bydlení, proč jste s ním nepřišel už jako ministr?

Tvrdíte, že máte plán, jak ročně zajistit až 10 000 bytů s dostupným nájmem navíc. A způsob, jak do bydlení nalít až 50 miliard ročně. A můžete ten váš plán rozvést? A máte také plán, jak lidem zpřístupnit vlastní bydlení, na které dosáhnou i třeba za pomocí hypoték, na které ale teď téměř nikdo ned...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

10:36 Kdo seje vítr, sklízí bouři. Filip Turek a nový rozměr odsouzení Le Penové

„Dle mého názoru by si bez tohoto ‚dvojího metru‘ šlo sednout možná i několik tisíc osob působících …