Z devíti lidí pohřešovaných v Libyi jsou prý jenom dva z Evropy

09.03.2015 8:35 | Zprávy

V Libyi se od pátečního útoku na ropné pole Ghaní pohřešuje devět pracovníků společnosti poskytující služby libyjskému ropnému průmyslu. Je mezi nimi Čech a občan Horního Rakouska, napsal dnes list Die Presse. Podle listu Libya Herald zbylí nezvěstní nejsou ze států Evropské unie. Libyjská státní ropná společnost oznámila, že při útoku islámských radikálů zahynulo 11 strážců zařízení; první zprávy uváděly, že mrtvých je osm.

Z devíti lidí pohřešovaných v Libyi jsou prý jenom dva z Evropy
Foto: ČTK/AP AP
Popisek: Libyjský povstalec po dobytí sídla Muammara Kaddáfího v centru Tripolisu

Tajemník rakouského ministerstva zahraničí Michael Linhart dnes řekl agentuře APA, že se skupinou pohřešovaných zatím nebyl navázán kontakt a že žádné zprávy nepotvrzují, že je skupina naživu, nebo po smrti. 
   

Libyjská armáda tvrdí, že má ropné pole znovu pod kontrolu, ale vojáci do areálu ještě nevstoupili, protože v okolí jsou miny. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ste, čtk

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Věříte tomu, že Amerika stojí o to, aby Evropa vzkvétala?

Ve vašem článku cituje Vance, který to tvrdí + další věci. Vy mu věříte? Co podle mě trefil je ta cenzura, kdy se stávající politici natolik bojí o svá místa, že se snaží umlčet všechny ty, kteří s nimi nesouhlasí. Otázkou je, co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…