Podle něj má obnovení toku evropských peněz pro České Budějovice dva významy. „Konečně můžeme část finančních prostředků zapojovat na předfinancování dalších dotačních akcí, které musíme realizovat, abychom splnili veškeré indikátory a zároveň budeme snižovat dluhovou zátěž, vzniklou přijatým úvěrem, jež slouží právě pro předfinancovávání dotačních akcí,“ vysvětluje Miroslav Joch.
Město však důvod k přehnané radosti nemá. „Je také nutné zdůraznit, že finanční prostředky se nevracejí v plné výši tak, jak bylo dohodnuto ve smlouvách uzavřených po schválení žádostí o dotace. Plánované spolufinancování ze strany státu bylo od září 2010 u většiny dotačních akcí zrušeno. Město tímto vládním usnesením (č. 64 z 1. 1. 2011) přichází o 740 tisíc euro, tedy o cca 18,5 milionů korun. České Budějovice si z ROP zažádaly celkem od roku 2008 o 851 milionů, schválili nám žádosti ve výši 435,2 milionů korun. Máme přislíbenu dotaci ve výši 365 milionů, ale zatím jsme k lednu 2012 dostali na účet 142,7 milionů korun. Dotační prostředky a jejich výše jsou tedy dány a město udělá vše proto, aby byly efektivně vyčerpány až do posledního eura,“ slibuje Miroslav Joch.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: c-budejovice.cz