Hlavní město Praha otevřelo dvě zrekonstruovaná dětská hřiště

16.04.2012 12:45 | Zprávy

Za účasti radního pro životní prostředí Radka Lohynského (ODS) byla uvedena do provozu dvě nově zrekonstruovaná dětská hřiště ve správě Hlavního města Prahy – na Petříně a v Letenských sadech. Symbolický klíč od hřiště si na Letné osobně převzal starosta Městské části Praha 7 Marek Ječmének (ODS), který ho hned předal dětem z nedaleké školky.

Hlavní město Praha otevřelo dvě zrekonstruovaná dětská hřiště
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

„Praha spravuje celkem 22 dětských hřišť, tato dvě byla ze všech v nejhorším stavu. I proto bylo v roce 2010 rozhodnuto o jejich celkové rekonstrukci a modernizaci, která skončila dnešním symbolickým předáním klíčů jejich budoucím uživatelům. Žádné ze zbývajících hřišť již rekonstrukci nevyžaduje, nutné jsou pouze pravidelné revize a průběžná údržba, do které jsou ročně investovány více než tři miliony korun.Tato částka zahrnuje i trvalý dozor po dobu otvírací doby u čtyř hřišť, která mají zázemí včetně toalet,“ uvedl Radek Lohynský.

Celková rekonstrukce dětského hřiště U lanové dráhy - park Petřín

Rekonstrukce dětského hřiště v celopražsky významném parku na Petříně byla koncipována tak, aby byla zachována stávající velikost obou základních ploch (travnaté i pískové). Původní mlatové cesty byly proměněny na dlážděné ze žulových kostek žlutavého odstínu. Aby se zamezilo vstupu psů do prostoru vyhrazeného hrám dětí, byl po celém obvodu instalován nový průhledný kovový plot.

Na hřišti bylo nově umístěno 24 laviček a na kruhových zpevněných plochách v trávníku zastíněném stávajícími stromy se instalovaly 3 dřevěné stoly s lavicemi. Herní prvky pro různé věkové kategorie dětí byly umístěny v rámci bezpečnosti do velké pískové plochy. Celkem je tu 18 nových herních prvků.

Součástí rekonstrukce dětského hřiště bylo vybudování zcela nového objektu zázemí. Mimo WC pro děti a rodiče (včetně umývárny a přebalovacího pultu) je zde také kabina WC pro imobilní návštěvníky s bezbariérovým přístupem. Dále je tu místnost pro správce hřiště, jež má samostatné sociální zařízení sloužící i jako úklidová komora.

Poslední částí projektu byla rekonstrukce travnatých ploch uvnitř hřiště a trávníků na plochách v bezprostřední blízkosti hřiště. Nově se vysadilo 4 ks stromů, 86 ks půdopokryvných rostlin a 16 ks popínavých dřevin.

Od října do března bude hřiště otevřeno od 9 do 16 hodin, v dubnu do 17 hodin, a od května do září od 9 do 20 hodin.

Celková rekonstrukce dětského hřiště v Kostelní ulici, Praha 7,  – park Letenské sady

Rekonstrukce dětského hřiště v celopražsky významném parku Letenské sady spočívala v redukci stávajících komunikací a dalších zpevněných ploch, vybudování zcela nového dětského sportovního hřiště včetně instalace nových herních prvků a městského mobiliáře. Původní asfaltové povrchy komunikací byly vyměněny za mlatové, které více odpovídají prostředí parku, jen u vstupu z Kostelní ulice byl asfaltový povrch upraven.

V dolní části pozemku vzniklo nové multifunkční sportovní hřiště  na kopanou, volejbal, basketbal, odbíjenou nebo streetbal ohrazené sítěmi. V horní části bylo umístěno nové dětské pískoviště.

V celém areálu dětského hřiště bylo nově nainstalováno 21 ks laviček, 4 ks odpadkových košů a 6 nových herních prvků, z toho jeden moderní rozsáhlý herní prvek je tvořen ze tří dílčích částí (síť + pyramida + skluzavka).

Součástí rekonstrukce hřiště bylo zhotovení odpočívadla u moruše, jež obsahuje mj. také  informační tabuli a pítko.

Nově bylo celkem vysazeno 26 ks stromů, 22 ks popínavých rostlin a 230 ks keřů. Trávníkové plochy byly zrekonstruovány a nově se nainstaloval závlahový systém.

Otvírací doba hřiště není omezena.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Město má nové Turistické informační centrum

10:34 Zlín: Město má nové Turistické informační centrum

Městské informační a turistické středisko ve Zlíně prochází zásadní změnou.