Jablonec nad Nisou: Vyjádření města k „panice“ kolem využití budovy bývalé porodnice

03.08.2014 9:33 | Zprávy

Chápeme obavy obyvatel města o osud jedné z výrazných budov v Jablonci nad Nisou a z přílivu nepřizpůsobivých občanů z důvodu nedostatku informací. Budova bývalé porodnice v Turnovské ulici je v majetku Libereckého kraje.

Jablonec nad Nisou: Vyjádření města k „panice“ kolem využití budovy bývalé porodnice
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Stanovisko Libereckého kraje:

„Liberecký kraj uzavřel na podzim roku 2013 kupní smlouvu se společností Varopa s.r.o., kdy předmětem koupě byl objekt bývalé porodnice v ulici Turnovská, v Jablonci nad Nisou, a to za vzájemně dohodnutou kupní cenu ve výši 18.000.000 Kč.  Společnost Varopa s.r.o. zaplatila Libereckému kraji pouze část kupní ceny - 1. mil. Kč.

V rámci uskutečněného prodeje Liberecký kraj neměl stanoveny žádné podmínky spojené s budoucím využitím objektu bývalé porodnice v ulici Turnovská, v Jablonci nad Nisou, a proto neměl žádné oficiální informace o případném  budoucím využití objektu ze strany společnosti Varopa s.r.o.  Jelikož nebyla doplacena druhá část kupní ceny, je objekt bývalé porodnice v ulici Turnovská, v Jablonci nad Nisou stále ve vlastnictví Libereckého kraje.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mestojablonec.cz

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Zahraniční studenti se zabydlují v Ústí

7:33 Ústí nad Labem: Zahraniční studenti se zabydlují v Ústí

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem každoročně přivítá desítky studentů ze zahranič…