Cílem jejich pobytu není jen psychická relaxace a navázání nových kontaktů, ale zejména získání pozitivní motivace, které je pro přežití v postižených oblastech nezbytně zapotřebí. Celkem 26 dětí pochází z měst Rikuzen-Takata a Ófunato v prefektuře Iwate ze severovýchodní části Japonska, jež byla nejhůře postižena ničivým zemětřesením o síle více než 9 stupňů Richterovy škály. Přesně 11. března si lidé v Japonsku i v zahraničí připomněli roční výročí této pro Japonsko největší katastrofy v poválečných dějinách.
Obnova postižených oblastí je podle Česko-japonské společnosti běh na dlouhou trať. Je to úkol na desetiletí a mimořádně těžké břemeno leží právě na dětech. Nejen proto, že mnoho z nich ztratilo veškeré zázemí – domov, vzpomínky, ale často i rodiče a ostatní příbuzné – a po měsících strávených v evakuačních centrech a mezi troskami je mnohdy těžce narušena jejich psychická rovnováha, ale i proto, že návrat opravdového života do postižených oblastí bude právě jejich úkolem.
Do Plzně zavítají japonské děti v úterý 27. března. V Soukromé umělecké škole Zámeček je pro ně na odpoledne připravena společná tvůrčí dílna, předtím navštíví závod Panasonic. Na plzeňské radnici je přivítá ve 13 hodin náměstkyně primátora Eva Herinková.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu