Od tohoto způsobu oslav upouští řada měst přijetím vyhlášky, která pyrotechniku zakazuje. Touto cestou zatím Jindřichův Hradec jít nechce, věříme, že postačí prosba a apel směrem k veřejnosti.
Pyrotechnika, zvláště té vyšší třídy, je nebezpečná nejen pro ty, kteří ji odpalují ale i pro okolí, domácí i volně žijící zvířata. Po odpálení ohňostrojů zůstává na ulicích i v přírodě nepořádek. Navíc hrozí založení požárů. Nic z toho podporovat nechceme. Cílem naší výzvy je především snížit rizika spojená s odpalováním rachejtlí a další volně prodejné pyrotechniky a zároveň snížit výdaje spojené s likvidací odpadu z odpálené pyrotechniky.
„Oslavy příchodu nového roku budou tak i letos komornější – to ale nemusí znamenat horší. Oslavme Štědrý den a příchod nového roku v kruhu nejbližší rodiny a přátel bez divokého odpalování pyrotechniky. Letos stejně jako loni není pořádání velkého novoročního ohňostroje možné i vzhledem k opatřením proti covidu a riziku shromažďování lidí. Pokud to ale bude možné, rádi v dalších letech ohňostroj nahradíme podobně atraktivním ale méně nebezpečným způsobem, jako je třeba videomapping s hudbou nebo dronová show,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák.
Pokud už se bez rachejtlí a pyrotechniky nižší třídy neobejdete, pečlivě zvažte, kde k odpalování dochází. Vyhněte se zastavěným oblastem, lesům nebo místům, kde žije větší množství zvířat, a hlavně myslete na bezpečnost svoji i svého okolí.
Děkujeme
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV