Výtěžek z dobrovolného vstupného i z prodeje občerstvení by měl podpořit Farní charitu Kolín, což v krátké řeči osvětlila její ředitelka Lucie Růžková Rybárová. V úvodu festiválku promluvil farář Libor Bulín či starosta města Vít Rakušan. Hudebně jej otevřel orchestr Dixík Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně, pro který to měl být údajně úplně poslední koncert v jeho historii. Následující Sem Tam Band, který tvoří hráči populárního kolínského tanečního orchestru Peklo se zpěvačkou Alžbětou Sosnovcovou, hrají opravdu jen sem tam a měli takový úspěch, že museli přidávat.
„V zimě jsou plesy, pak zase svatby, tohle je taková partička pro radost, se kterou opravdu vystupujeme jen příležitostně,“ potvrdil klávesista Tomáš Tesař. Saxofonista, klarinetista a zpěvák Lukáš Bořek hrává občas i s Peklem, ale i s Rockovým Dechovým Orchestrem, především však vyučuje na místní základní umělecké škole a alternuje na dirigentském postu u školního dechového orchestru. V altánku představil svůj orchestr Lukáš Bořek & Co., složený ze spolužáků z konzervatoře a zahráli zase úplně jiný, hodně moderní jazz, což potvrdili i povedenou úpravou Kmochovy skladby Kolíne, Kolíne. Kronos Combo je místním posluchačům už hodně známé, hraje na plesech, vernisážích i zahájení Kmochova Kolína, tentokrát se představili nejen s Honzou Douskem za kontrabasem, ale i s jeho otcem Láďou za bicími.
Populární šlágry v lehce šramlové podobě pak zahrálo Duo Melodic 2, nebo li také pedagog umělecké školy Milan Staško a donedávna člen Kolínské filharmonie Jaromír Pitelka. Celé pohodové odpoledne a podvečer, které připomnělo, jak to mohlo kdysi na Kmochově ostrově vypadat. Celým děním provázela Katka Šmídová. Muziku i občerstvení, ale i bazar s oblečením či knihami si užívala více jak stovka fanoušků všech generací.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV