Obyvatel i narozených dětí ubývá, od roku 2011 klesl počet dětí o 60. „Šedesát dětí je jedna mateřská školka. My tímto rozhodnutím zachováme počet školek i jejich rozmístění. Tímto dojde také ke snížení počtu dětí ve školkách a ve třídách, což bude mít nepochybně pozitivní dopad pro vývoj dětí, přístup k nim bude více individuální. Citlivě jsme se tak vyhnuli variantě některou ze školek zavřít,“ vysvětlil radní pro školství Milan Čermák.
Městu Louny jako zřizovateli osmi mateřských škol zároveň nahrála situace, kdy obě ředitelky ze slučovaných školek odešly do penze. „Nevytváříme nic neobvyklého. Osobně jsme se s paní vedoucí odboru školství před dvěma lety nechali inspirovat v Chomutově, kde tento způsob řízení funguje,“ řekl starosta Loun Milan Rychtařík.
Podobný model jednoho ředitelství a pod ním odloučených pracovišť funguje při řízení MŠ například v sousedních městech, tedy v Bílině, v Litvínově, v Jirkově, v Litoměřicích. Zda budou i Louny tento trend v budoucnu následovat, si město ověří na sloučení dvou školek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV