Pro děj přímo ve Zlíně je vyčleněno 55 z celkových 96 natáčecích dnů. Svým rozsahem a rozpočtem ve výši bezmála 88,5 milionu korun se jedná o největší audiovizuální výrobu v regionu za poslední dekádu. Město Zlín podpoří seriál, který odvysílá Česká televize od začátku ledna 2026 vždy v pondělí od 20 hodin, částkou 500 tisíc korun. Kromě radnice se na vzniku seriálu podílí také zlínské hejtmanství.
Který z vybraných českých europoslanců nejlépe hájí české národní zájmy?Anketa
„Spojení Zlín a film má hluboké kořeny. Kromě filmových ateliérů, které založila firma Baťa a světoznámého dětského Zlín Film Festivalu, se naše město často mění ve filmové kulisy. Za zmínku z poslední doby stojí třeba film Zátopek nebo aktuálně vysílaný seriál Sex O´Clock. Věříme, že seriál Místo zločinu Zlín přispěje v nejatraktivnějším vysílacím čase hlavního programu ČT k dalšímu, i když podle svého zaměření tentokrát nevšednímu zviditelnění města,“ těší primátora Jiřího Korce.
Divácky úspěšný kriminální seriál se dosud natáčel v Plzni, Ostravě a Českých Budějovicích. Zlínská série vzniká pod vedením trojice režisérů Jiří Chlumský, Martin Kopp a Jiří Hřebejk. Autory scénářů jsou Martin Bezouška, Tomáš Koňařík, Jan Stehlík a spisovatel Zdeněk Zapletal, který ve městě vyrůstal a několik let žil.
„Ústřední dvojice detektivů ztvárněných Radkem Holubem a Jitkou Schneiderovou bude v regionu řešit jednotlivé případy zaměřené především na silné lidské osudy a motivy, což jsou témata, která současný divák nejvíce poptává. Případy se budou odehrávat v celém zlínském regionu se středobodem kriminální práce v krajském městě Zlín,“ přibližuje producent Jan Lekeš s tím, že Místo zločinu Zlín je výhradně regionální kriminálkou.
Stejně tak jako v předchozích řadách je snahou filmařů představit ikonická místa spojená nejen se Zlínem, ale s celým regionem. Krimipříběhy proto zahrnou kromě krajské metropole také Valašsko, Slováckou a Hanou.
„Celý projekt je koncipován jako epizodický kriminální seriál z prostředí celého Zlínského kraje. Jednotlivé epizody jsou často inspirovány skutečnými kriminálními případy, které policie v lokalitě vyšetřovala. Některé díly zároveň obsahují průběžnou krimi linku vybraných postav. Ta naše charaktery spojuje s tajemstvím nedořešených případů takzvaného divokého východu devadesátých let. Stejně jako v předchozích řadách jsme navázali spolupráci s krajským ředitelstvím kriminální policie ve Zlíně,“ nastínil producent Martin Froyda.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV