"Lávku jsme od hlavního města Prahy dostali bezúplatně. My jsme lávku museli odvézt hned, když se v Praze bourala, majetkové vyrovnání jsme řešili souběžně, ale chvilku to trvalo. Ve hře byla i varianta, že nás bude lávka stát cenu železa, nicméně Praha se nakonec rozhodla nám ji darovat, z čehož mám velkou radost a moc za to děkuji," uvedl první náměstek primátora Raduan Nwelati.
Renovace a rekonstrukce lávky, která je zatím složená na deponii v Bezděčíně, už je objednaná, čekalo se pouze na příznivé počasí, které práce na konstrukci umožní.
Lávka, která téměř sto let překlenovala pražský Smíchov, musela být v říjnu minulého roku demontována, část této technické památky se přesunula do Mladé Boleslavi. Město ji chce ji využít k přemostění Jizery v místě, kde kdysi stával most do dnes již neexistujícího lihovaru. V řece po něm zbyly pilíře, které má Mladá Boleslav v plánu pro lávku využít, jeden z pilířů už městu patří, situace se však lehce zkomplikovala vlastnickými právy u druhého. Zastupitelé schválili koupi pozemku pod druhým z pilířů od SŽDC, majitel vlastního pilíře je však neznámý, proto se nyní řeší způsob, jak majitele určit a pilíř od něj získat.
"Na zastupitelstvu jsme rovněž zahájili potřebnou změnu územního plánu v této lokalitě tak, aby zde mohla na lávku navázat cyklostezka. Počítám, že změna by mohla být realizována do šesti až osmi měsíců," dodal Raduan Nwelati. Primátor Jiří Bouška pak doplnil, že lávka a cyklostezka jsou součástí kompexního řešení celého prostoru od mostu do Čejetic až po nádraží.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV