Jedná se již o druhý ročník biologického kempu, který financuje Jihomoravský kraj. „Na kempech se snažíme rozšířit teoretické znalosti nadaných středoškoláků a především je aplikovat při řešení praktických úloh a problémů. Všechny teoretické přednášky na kempech slouží pouze k tomu, aby byli žáci dobře připraveni na následnou samostatnou terénní práci. Samozřejmostí už je to, že vše probíhá zábavnou a zážitkovou formou,“ uvádí Václav Božek, člen Rady Jihomoravského kraje.
Na kempy přijíždějí také odborníci z brněnských univerzit, kteří žákům při terénní práci pomáhají. „Letošní ročník kempu bude o to zajímavější, že žáci budou nasbírané vzorky analyzovat ve špičkových laboratořích brněnského Recetoxu, který patří mezi nejlépe vybavená a nejmodernější vědecko-výzkumná zařízení v České republice. Věřím, že se nám podaří středoškolákům ukázat také to, že je Jihomoravský kraj perspektivním místem pro jejich další studium a případně vědeckou kariéru,“ doplňuje Václav Božek.
Na kempu se setkají žáci z České republiky i Slovenska
Přidanou hodnotou kempu je také to, že se na něm setkají žáci z České republiky i Slovenska, což přispívá k přeshraniční výměně zkušeností a také k porozumění češtině a slovenštině. Jeden z účastníků loňského kempu dodává: „Na začátku kempu jsem měl problém Slovákům rozumět, takže se přirozeně vytvořily česká a slovenská skupinka. Tím, že jsme ale při řešení úloh museli spolupracovat, museli jsme komunikovat a nakonec jsem zjistil, že si vlastně bez problému (jen s malou pomocí vedoucích kempu při přeložení složitějších slovíček) rozumíme.“
Kemp se koná v rámci udržitelnosti projektu „Podpora talentů v přírodovědných a technických oborech v slovensko-českém příhraničí“, spolufinancovaného z Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-SR 2007-2013.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV