Memorandum se týká spolupráce na zvyšování dostupnosti bydlení pro osoby v bytové nouzi, prevence vzniku sociálně vyloučených lokalit a lepšího plánování dostupnosti sociálních služeb v problémových lokalitách na základě analýzy jejich potřebnosti.
„Naším prvním přikázáním je nevstupovat do kompetencí samosprávy. Děláme jen to, co samospráva poptává,“ ujistil za Agenturu pro sociální začleňování Jan Mochťák. V případě Olomouce je to především oblast bydlení. „Můžeme k tomu využít strategii rozvoje bydlení i národní plán obnovy, ale také kontakt s ostatními útvary ministerstva,“ naznačil Mochťák.
Podle náměstkyně primátora dostane město od Agentury pro sociální začleňování expertní konzultace, které tak nemusí shánět jinde nebo objíždět všechna školení. „Získáváme tím servis i jistotu toho, že naše plánované aktivity jsou již někde vyzkoušené,“ ujistila náměstkyně Dobrozemská.
Spolupráce není zaměřená na nejchudší nebo nejproblémovější obyvatele města, ale opravdu na to, aby se město posunulo v dostupnosti bydlení. „Je to klíčové, protože čím víc lidí bydlí dobře, tím míň potom potřebují další podporu, intervence a další sociální služby,“ konstatoval primátor Miroslav Žbánek.
Memorandum je uzavřeno na dobu neurčitou a nevyplývají z něj žádné finanční závazky. S uzavřením memoranda souhlasila městská rada.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV