V provedeném výzkumu se jim podařilo obstát v konkurenci 205 měst a obcí s rozšířenou působností v České republice, na stupních těch nejlepších se hned za Pardubicemi umístila města Prostějov a Hradec Králové.
Výsledky tohoto pravidelného zkoumání ukázaly, že za prvenství v rámci celé ČR Pardubice vděčí vysokému počtu firem, výborné dopravné dostupnosti, rozvíjející se bytové výstavbě či vysokému počtu studentů. Dalším faktorem, který městu pomohl obsadit zlatou příčku, je také přístup veřejné sféry směrem k veřejnosti, například formou elektronické komunikace nebo rozsahem úředních hodin, a významnou roli hrají také investice, jejichž prostřednictvím se Pardubice snaží rozvíjet vzdělávání žáků a studentů.
„Skutečnost, že se městu podařilo již po několikáté obsadit první pozici v krajském kole a letos i v celostátním měřítku, považuji za výsledek aktivní spolupráce města s podnikatelskou sférou i snahou podporovat jak podnikatele například prostřednictvím projektu P-Pink, tak také rozvoj vzdělávání. Brzy nás čeká zahájení stavby Centrálních polytechnických dílen, které mají podpořit technické a přírodovědné vzdělávání žáků a studentů nejen z regionu. V nedávné době jsme také dokončili dlouho očekávanou opravu ulice Dělnická v části průmyslové zóny, kde sídlí řada místních firem,“ konstatuje primátor Pardubic Martin Charvát.
Srovnávací výzkum Město pro byznys již dvanáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání, které vyhlašuje týdeník Ekonom a vyhodnocuje agentura Datank, jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Cílem tohoto výzkumu přitom je vytvořit diskusní platformu na téma podpory malého a středního podnikání a poskytnout radnicím zpětnou vazbu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV