Hlavní vizí projektu je přiblížit dětem zemi a jazyk sousedů. Takzvaní „vyslanci ze sousední země“ budou organizovat česko-německá jazyková setkání a animace, kde se české děti seznámí s němčinou a ty německé s češtinou. Navíc se jedna z částí projektu zaměří na předčítání dětské literatury v jazyce sousední země. Vyslanci budou spolupracovat s více než 120 subjekty, mezi kterými jsou předškolní zařízení, první a druhé třídy základních škol, školní družiny a mládežnické organizace. Výstupem společného úsilí by měla být nová přeshraniční partnerství, která povedou k dalšímu prohlubování česko-německé spolupráce.
Projekt je realizován Koordinačními centry česko-německých výměn mládeže v Plzni a Regensburgu, financován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Navazuje na úspěšnou předchozí tříletou etapu česko-německé spolupráce předškolních zařízení v letech 2009-2011. Rozšiřuje tak svoji působnost na větší cílovou skupinu a větší územní celky. Předchozí fáze se zúčastnilo celkem 38 německých a 42 českých mateřských škol. Celkem tuto nabídku využilo 1900 dětí a 200 pedagogů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu