„O úpravu objemu finančních prostředků požádal radu města ředitel městského ústavu. Žádost odůvodňuje tím, že v rámci schváleného limitu nelze reagovat a postihnout skutečnou situaci na pracovním trhu. Městský ústav sociálních služeb se dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovních sil, a to hlavně v oblasti přímé obslužné péče o klienty. Vedení organizace se snaží vylepšit stávající platové poměry zaměstnanců formou poskytovaných odměn a i přes tuto skutečnost nelze zastavit fluktuaci zaměstnanců a stabilizovat jednotlivé pracovní týmy,“ přiblížila náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.
Situace je podle ředitele zařízení Vladimíra Chuchlera kritická, stávající zaměstnanci jsou dlouhodobě přetěžováni a vykazují příznaky takzvaného vyhoření. Nově příchozí zaměstnanci po několika dnech i týdnech z organizace odcházejí. „Obdobný stav jako v oblasti zaměstnanců přímé obslužné péče je v poslední době i u ostatních profesí v organizaci,“ doplnila Eva Herinková.
Jako jediné řešení ředitel městského ústavu navrhuje vytvoření stávajícím zaměstnancům „nadstandardních finančních podmínek“ ve srovnání s aktuálním trhem práce, tedy vytvoření „platové bariéry“, která bude působit proti jejich odchodu. Proto budou jednorázově po dobu krizového období zvýšeny u vybraných profesí měsíční platy o 500 až 2 000 korun, a to formou odměn. Celkem se bude zvýšení platů týkat 291 zaměstnanců. K navýšení platů by mělo dojít od výplatního termínu za měsíc duben, což představuje navýšení objemu finančních prostředků na platy na rok 2017 v rámci hlavní činnosti městského ústavu z 96,3 milionu korun na 99,88 milionu korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV