Zdůraznili, že jejich návrhy jsou v souladu s opatřeními, které hodlá realizovat Povodí Moravy. Jejich projekt „Živá Bečva“ směřoval nejen k ochraně obyvatel a jejich majetku před „velkou vodou“, ale i směrem k ochraně přírody v oblasti Bečvy.
„I když odborníci přednesli několik zajímavých představ, přesto se obávám, že ne všechna opatření jsou realizovatelná. Zejména si myslím, že by mohlo dojít jak ke střetu s územními plány měst a obcí, tak i majetkovými poměry, protože některé záměry se dotýkají soukromých pozemků. To ale neznamená, že bychom tuto koncepci úplně zavrhovali,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Michal Zácha.
Vizi ekologické koncepce budou zástupci firmy Šindlar i v budoucnu konzultovat s představili obcí, ležících u řeky Bečvy. Zdůraznili, že se prozatím jedná o rozpracovanou studii proveditelnosti projektu „Živá Bečva“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: prerov.eu