Tato vyhláška hazard ve městě dále reguluje a omezuje na 49 provozoven heren a kasin uvedených v příloze vyhlášky. Žádné další provozovny od té doby ve městě nevznikly a ty stávající musí ke konci letošního roku, tj. 31. 12. 2014 ukončit svou činnost.
Zastupitelé musí na svém zasedání 26. června 2014 při rozhodování o referendu, mimo další aspekty, zvážit i náklady na jeho uspořádání k již jasné a vyhláškou potvrzené záležitosti.
Náklady na referendum konané v termínu komunálních voleb jsou 960 tisíc korun.
Jednodenní referendum konané v termínu mimo komunální volby by stálo cca 385 tisíc korun.
Rozdíl činí více než půl milionu korun. Důvod je prostý. Podle ministerstva vnitra se nesmějí směšovat náklady na volby (platí stát) a referendum (platí město).
Musí být dvě komise, všechen materiál (urny, zástěny atd.) musí být také dvakrát, v těch počtech 49 okrsků to vychází na poměrně značné peníze. Navíc mohou být odlišné i náklady na personální zajištění volebních komisí – pokud se referendum koná zároveň s volbami, musí být stejně dvoudenní jako volby, běžné referendum je ze zákona jen jeden den. Pro administraci referenda je rovněž třeba vyčlenit a zaplatit další lidi, což rovněž zvyšuje náklady.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mestojablonec.cz