Tábor: Přehled cen pro rok 2022

06.01.2022 17:28 | Tisková zpráva

Teplo 706 Kč/GJ, navýšení o 32,71 Kč. Jednatel Bytes Tábor Ondřej Semerák: „Vzhledem k negativním jevům, kdy inflace atakuje 7 až 8 % a navyšují se ceny vstupů (v řádech desítek až stovek procent), byla nucena i společnost BYTES Tábor reagovat a částečně je promítnout do předběžné ceny tepla pro rok 2022. Proto společnost BYTES navyšuje předběžnou cenu tepla o 4,8% oproti roku 2021. Při předpokládané spotřebě cca 25 GJ na průměrnou rodinu (údaj udávaný většinou teplárenských společností) se jedná o navýšení výdajů cca 818,- Kč ročně neboli 68,- Kč měsíčně.“

Tábor: Přehled cen pro rok 2022
Foto: taborcz.eu
Popisek: Město Tábor, nákupní zóna.

Vodné a stočné 88,68 Kč/m3 + k tomu se připočítá pevná sazba za vodoměr podle jeho velikosti
Ředitel VST Lubor Tomanec: „Vodárenská společnost Táborsko cenu vody nemění. I přes rychle rostoucí náklady energií, stavebních prací, mezd a dalších položek kalkulace se daří cenu vodného a stočného již třetím rokem nezvyšovat. Do konečné ceny pro zákazníky se příští rok nebude promítat ani růst ceny vody z Jihočeské vodárenské soustavy, která se od 1. ledna 2022 zvyšuje průměrně o 1,85 Kč za m3.“

Svoz odpadu 696 Kč/rok
Starosta Štěpán Pavlík: „Poplatek byl zvýšen v roce 2019 na 696 Kč ročně. Pro rok 2022 se nic nemění. Aby byly plně hrazeny náklady na jeho likvidaci, musel by se pohybovat okolo 1200 Kč, město tedy stále na významnou část nákladů na likvidaci odpadů přispívá.“

Nájemné v městských bytech:
- nájemné regulované (tzn. sjednané dle předpisu v době jeho platnosti): 53,49 Kč/m2 měsíčně
- nájemné smluvní (výše záleží na datu uzavření smlouvy a typu bytu): 30 - 110 Kč/m2 měsíčně
- u nově uzavíraných smluv v roce 2020 činilo průměrné nájemné 73,90 Kč/m2 měsíčně

Jízdné v MHD v Kč zůstává takto:
Dospělí a mladiství od 15 let: 4 minuty 10 Kč, 8 minut 12 Kč, 18 minut 14 Kč, 60 minut 16 Kč, 24 hodin 50 Kč, 7 dní 150 Kč.
Starosta Štěpán Pavlík: „Jízdné v MHD nebylo upravováno od roku 2012. Souměstí se Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí si pěstuje jednu z nejrozvětvenějších a nejintenzivnějších veřejných doprav ve srovnání s jinými městy podobné velikosti v ČR. Každým rokem tři města v aglomeraci doplácejí víc a víc na udržení stávajícího rozsahu, tak nás drobné navýšení jízdného asi nemine, ale vidíme to spíše ruku v ruce se zpřehledněním více existujících tarifů do jasnější podoby.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Poblíž třídy Edvarda Beneše vzniká ovocný sad

19:39 Hradec Králové: Poblíž třídy Edvarda Beneše vzniká ovocný sad

Možnost seznámit se s významnými druhy ovocných stromů a keřů, zajít si pro ovoce do sadu a podpořit…