Jednání za město Ústí nad Labem vedli primátor Petr Nedvědický a jeho náměstci Tomáš Vlach a Věra Nechybová. V příjemné atmosféře zhodnotili dosavadní spolupráci obou měst a hledali nové možnosti pro její další prohloubení.
Diskutovalo se mimo jiné o využití vodíkových technologií. Témata vědy a výzkumu v oblasti vodíku se na německé straně chopil Frederik Wewetzer, zástupce saského Kompetenční centra pro téma palivových článků a zeleného vodíku, a za Ústí nad Labem pak Jan Novotný z Centra vodíkových technologií Univerzity J. E. Purkyně.
Dalším tématem byla kulturně-společenská spolupráce s využitím podpory Euroregionu Elbe/Labe. Město Ústí nad Labem podalo žádost o dotaci k uspořádání vánočního koncertu pro své občany a návštěvníky z Chemnitz, který se plánuje v prosinci letošního roku v nově opraveném sále Domu kultury.
Zástupci obou měst také projevili zájem o zavedení zastávky na lince dálkové autobusové dopravy, která by zajistila snadné a dostupné spojení mezi městy.
„Rád bych rozšířil i spolupráci v oblasti sportu. Myslím, že by mohlo být zajímavé, kdyby se podařilo zorganizovat například basketbalové utkání mezi našimi městy. Oba kluby jsou součástí nejvyšší soutěže své země,” navrhl primátor Petr Nedvědický.
Ústí nad Labem se pro letošní rok stalo také součástí Jízdy míru (European Peace Ride). Jízda míru je mezinárodní akce, jejíž ideou je spojit cyklisty z Polska, Česka a Německa, ale také jiných zemí. V rámci akce proběhne program v ústeckém letním kině, který bude přístupný široké veřejnosti.
Primátor Petr Nedvědický předal Svenovi Schulzemu jako dárek obraz, který malovala slonice Delhi z ústecké zoologické zahrady.
Na zástupce města Chemnitz čekala také prohlídka Ústí, která zahrnovala návštěvu zámku Větruše, a na závěr prohlídku výstavy Naši Němci v Oblastním muzeu v Ústí nad Labem, vedenou paní Kristinou Kaiserovou, předsedkyní Společnosti pro dějiny Němců v Čechách.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV