VEZ rovněž iniciuje společný postup členských zemí EU v oblasti „chytrých řešení“ při eventuálních dalších vlnách pandemie.
„Výbor pro evropské záležitosti bude iniciovat ve vztahu k dalším výborům pro evropské záležitosti zemích Evropské unie společný postup a koordinaci pro případ, že by přišla další vlna nákazy nemoci COVID-19 tak, aby byl pohyb osob v schengenském prostoru co nejméně omezen,“ stojí v usnesení VEZ.
Rovněž se VEZ na podnět Heleny Langšádlové usnesl na tom, že by měly členské země postupovat společně v přípravě „chytrých řešení“. K jejich zavedení by se mohly inspirovat v některých asijských zemích, například na Tchaj-wanu, v Jižní Koreji nebo Japonsku, kde se díky prvkům jako je intenzivní testování, chytrá karanténa, zvýšená hygienická opatření a další podařilo zachovat relativně normální život bez výrazných ekonomických dopadů. „Výbor pro evropské záležitosti bude iniciovat ve vztahu k dalším výborům pro evropské záležitosti zemích Evropské unie společný postup v přípravě „chytrých řešení" tak, aby v situaci další vlny pandemie byla zachována ekonomika členských zemí Evropské unie a současně se chránilo zdraví a lidské životy.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV