Premiér Babiš uzavřel návštěvu USA u památníku obětí na Ground Zero

27.09.2019 22:19 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš zakončil 27. září návštěvu USA. Spolu s manželkou Monikou navštívil památník a muzeum věnované obětem teroristických útoků z 11. září 2001, setkal se s vyslancem při Globální koalici proti ISIS a jednal se syrským ministrem zahraničních věcí.

 Premiér Babiš uzavřel návštěvu USA u památníku obětí na Ground Zero
Foto: Repro ČRo
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Předseda vlády s manželkou Monikou a ministry Karlem Havlíčkem a Richardem Brabcem položili květiny u Národního památníku 11. září, kde uctili památku dvou obětí českého původu. Následně česká delegace navštívila muzeum věnované událostem 11. září. „Je to velice dojemné místo. Vyhrál návrh architekta, který celou katastrofu sledoval ze sousední budovy. Je potřeba si připomínat to, co se tady stalo. Proto by i Rada bezpečnosti OSN měla spolupracovat v mezinárodním boji proti terorismu,“ uvedl premiér.

Andrej Babiš se také setkal s Jamesem Jeffreyem, který působí jako zvláštní představitel pro aktivity v Sýrii a zvláštní vyslanec při Globální koalici proti ISIS. Premiér jednal také se syrským ministrem zahraničních věcí Walidem Muallemem. S oběma řešil současnou situaci v Sýrii a zdůraznil, že je důležité si vyslechnout všechny strany.

Předseda vlády dnes zakončil pětidenní návštěvu USA. Během návštěvy Spojených států vystoupil Andrej Babiš na 74. Valném shromáždění OSN, kde popsal cestu České republiky od totalitního státu k demokratické, ekonomicky úspěšné zemi. Vyzdvihl také skutečnost, že Česká republika patří mezi nejbezpečnější země na světě s jednou z nejstabilnějších ekonomik. Andrej Babiš vystoupil s projevem také na tzv. SDG summitu, kde hovořil o udržitelném rozvoji a zdůraznil, že v plnění cílů Agendy 2030 je Česká republika na sedmém místě.

Při bilaterálních jednáních se premiér setkal například s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, se kterým řešil především problematiku migrace. Jednal také s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem, britským premiérem Borisem Johnsonem či ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Spolu s ministry Karlem Havlíčkem a Richardem Brabcem navštívil prestižní univerzitu MIT a jednal se zástupci amerických investorů ACEBA i potenciálními investory v AIM International Business Council. S manželkou Monikou se navíc zúčastnili recepce pořádané prezidentem USA Donaldem Trumpem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Green Deal jako demagogie aktivistů

18:33 Kobza (SPD): Green Deal jako demagogie aktivistů

Komentář poslance SPD po sněmovní konferenci vědců, která zpochybnila teze o globálním oteplování zp…