Bartoš (Piráti): Liberální demokratické strany jsou jediným nárazníkem proti všemožným pábitelům

10.03.2024 14:04 | Tisková zpráva

Ve čtvrtek se uskutečnilo setkání zástupců České pirátské strany a Progresívneho Slovenska. Tématem byly mimo jiné současné výzvy v kontextu nárůstu extremistických a populistických stran. Dále nutnost ochrany právního státu, občanské společnosti, nezávislosti médií, soudů a bezpečnosti jako celku. Stejně tak kvalita a důležitost vztahů mezi Českou a Slovenskou republikou.

Bartoš (Piráti): Liberální demokratické strany jsou jediným nárazníkem proti všemožným pábitelům
Foto: ČT24
Popisek: Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v pořadu Interview ČT24

„Česko a Slovensko vnímám jako takový náš středoevropský dvojdomek. V takovém dvojdomku respektujete soukromí souseda, ale zároveň žijete nablízko, sdílíte prostor, v mnoha případech spolupracujete a celkově vám upřímně záleží na tom, jak se tomu druhému daří. Nyní to bohužel vypadá, že se nad Slovenskem opět stahují mračna,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Na hrozbu populismu a extremismu, které se svými chapadly snaží uchvátit celou Evropu, nesmíme rezignovat. Je třeba zmobilizovat síly a bojovat. Jako liberálové zastupující zájmy demokraticky smýšlejících voličů musíme více než kdy jindy stát při sobě. My jsme jediným nárazníkem proti všemožným pábitelům, Ficům a Orbánům, co se v Evropě objevují jak houby po dešti. A neustoupíme jim ani o milimetr. Jinak by to mělo pro naše občany nedozírné následky,”nastínil Bartoš s tím, že si velmi váží dnešní schůzky s představiteli Progresivného Slovenska a jejich ochoty vyměnit si zkušenosti ze dvou suverénních, ale kulturně velmi blízkých zemí.

„Velmi si vážím přijetí u našich blízkých partnerů. Chci zdůraznit dvě věci. Za prvé, vůbec nepochybuji, že naši přátelé v Česku stále vnímají Slovensko jako blízkeho partnera a mají zájem o kvalitní, vysoce nadstandardní vztahy. Tak chápu i vážný signál, který česká vláda vyslala Slovensku. Je to důležitá upřímnost a zpětná vazba, která zdobí silné vztahy, jako je ten mezi Slovenskou a Českou republikou,” uvedl Michal Šimečka, místopředseda Národné Rady SR a předseda Progresívneho Slovenska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Milý příteli Bartoši,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFotbalfans , 10.03.2024 14:37:04
Právě, že liberální demokracie je ukonce, protože liberální demokracie představuje rozdělenou společnost s obrovskou nerovností mezi lidma. Proto o demokracii západního světa nemůže být ani řeči. Snad to piráti někdy pochopí. Jsme v době třicátých let, kdy západ se dostal do krize a řešilo se to válkou. Je dnešní podobnost náhodná?

|  8 |  0

Další články z rubriky

Krutílek (ODS): Můj postoj k válce na Ukrajině se nemění ani v současné turbulentní době

14:12 Krutílek (ODS): Můj postoj k válce na Ukrajině se nemění ani v současné turbulentní době

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k uplynulému týdnu.