„Jde o zcela klíčový zákon digitalizace státu, který má občanům garantovat možnost komunikovat se státem digitálně a který zapadá do celkové vládní koncepce Digitální Česko. Pod návrh se podepsalo 137 poslanců a minulý týden jsme jej nahráli do systému Sněmovny a odstartovali tak legislativní proces,“ uvedl Bartoš.
„Zákon o právu na digitální službu nabýval finální podoby pod Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj od června minulého roku a podílel se na něm renomovaný právník František Korbel. Co je podle mne rozhodující a musím to zdůraznit, je fakt, že se na přípravě návrhu podíleli všechny sněmovní strany, zainteresovaná ministerstva, díky ICT UNII zástupci soukromého sektoru a zároveň má podporu vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly a tedy i premiéra,“ přiblížil proces vzniku návrhu Bartoš.
„Jde o zastřešující zákon, který je řekněme takovým návodem, jak má vláda postupovat a každý rok garantovat digitalizaci svých agend. Důležité je právě i to, že součástí je i závazek k tomu, aby se změny děly v rozumném časovém horizontu. V realizaci změn zákonů a postupném propojení informačních systémů je ještě spousta práce, která politiky i ministerstva čeká,“ dodal Bartoš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV