„Ministerstvo chtělo prostřednictvím novely zákona v podstatě zrušit řadu funkčních pacientských organizací jen proto, že neměly právní formu, která by se hodila úředníkům do tabulky. Tisíce pacientů by tak rázem a absolutně bezdůvodně přišly o možnost silnějšího zastupování svých zájmů a lepší výchozí pozici pro komunikaci s pojišťovnami, nebo poskytovateli zdravotní péče. Proto jsem podal pozměňovací návrh, který tuto situaci zvrátil a jsem rád, že jsem pro něj našel ve Sněmovně dostatečnou podporu,“ říká Marek Benda z ODS.
„V sociální oblasti přicházím do kontaktu s mnoha organizacemi, které pracují na neziskovém základě, a dobře proto vím, že o kvalitě jejich práce a naplňování poslání, kterému se věnují, nerozhoduje právní forma. Rozhoduje o tom jejich praktické fungování, nastavená pravidla a lidé, kteří je tvoří. Stejné je to u pacientských organizací, které tvoří pacienti, jejich rodiny a které legitimně zastupují zájmy konkrétních pacientských skupin. Jsem rád, že se nám povedlo jejich fungování zachránit,“ dodává místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Bauer.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV