Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Zbraně patří také do rukou občanů

23.09.2016 5:32 | Zprávy

Současným ohrožením dnešního globálního světa není islám jako takový, nýbrž z něho plynoucí extrémně zákeřný terorismus. Tento nový druh „partyzánského“ záškodnictví není možné potlačit klasickými ozbrojenými silami dnešního státu.

Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Zbraně patří také do rukou občanů
Foto: Jan Berwid-Buquoy
Popisek: Jan Berwid-Buquoy

Tím je míněna policie a armáda. Islámští teroristé jsou sebevrahové z náboženského přesvědčení, připomínající japonské „kamikaze“ z doby II. světové války.

Podobně jako tomu bylo s partyzánským záškodnictvím v době II. světové války – hlavně v SSSR, Číně a Jugoslávii, neútočí teroristé na představitele vlády a státu (atentáty), aby na sebe neupoutávali provořadou pozornost státní exekutivy . Místo toho se zaměřují na nejslabší článek nenáviděného společenského řádu a tím je prostinký občan. Jeho potom vraždí, mučí, ničí mu majetek a nedají mu klidně spát. Vytvářejí u něj atmosféru permanentního strachu...

Protože tímto schématem není vládnoucí elita ani trošku ohrožena, mimo naprosto planých protestů, nedělá vůbec nic. Jakmile se mocipáni sami cítí v bezpečí, nepanikaří a nehnou brvou. Sice se stávající situací islámského terorismu v Evropě a USA v žádném případě spokojeni nejsou, ale nějak se jich to přímo netýká a tak se zabíjení nevinných obětí prostých občanů může protahovat do nekonečna...

Jak toto „neřešitelné“ dilema řešit?

Jedinou účinnou možností je zavést takové sociální poměry, kde se občan může bránit sám. Spoléhat se na ochranu života a zdraví ze strany státních složek, je dětinská naivita. Na tuto naivitu doplatili již desetitisíce mrtvých a zmrzačených. Jakmile stát a jeho vedení není přímo ohroženo, za nikoho se obětovat nebude a všechno pouze vášnivě „okecá“. Islámský terorismus má tímto způsobem v Evropě, neomezené pole působnosti. Je proto nutné zde zavést americké zbrojní právo!

Zbrojní právo v České republice je sice ve srovnání s ostatními státy Evropské unie relativně liberální, ale v žádném případě není ani zdaleka tak demokratické jako v USA. Ve Spojených státech je právo vlastnit a nosit zbraň dokonce zakotveno v ústavě:

The right of the people to keep and bear Arms shall not be infringed
(Právo občanů vlastnit a nosit zbraně nebude omezováno)

Tento, tzv. Second Amendment (Druhý ústavní dodatek), byl právně zakotven již 15.12. 1791. Od doby vzniku onoho, již zmíněného, amerického demokratického ústavního zákona, pokulhává evropské právo nestydatě za USA. Mají evropské vlády strach ze svých občanů? Nedůvěřují vlastnímu národu? Pakliže je tomu tak, tak jaké mají legitimní právo a kdo jim dal mandát vládnout?

Ve smyslu amerického zbrojního práva, musely by také ústavy států evropské unie obsahovat následující článek:

Lidská důstojnost a soukromé vlastnictví jsou nedotknutelné. Každý občan má právo svůj život, svoje zdraví a svůj soukromý majetek bránit se zbraní v ruce.

Jak jsem se již zmínil, naše zbrojní právo je nejsvobodnější v celé Evropské unii, ale pakliže tato skutečnost nebude podchycena ústavně, může se kdykoliv ona faktičnost změnit k horšímu, aniž by se měl český občan možnost se na cokoli odvolávat. Přihlouplé projevy některých politiků tomu zcela jasně nasvědčují!

Pokud onen uvedený text, nebude zakotven v ústavách států Evrepské unie, jako základní právo občana, žádný právní stát a demokracie nemohou existovat. Státy evropské unie nyní žijí v demokratuře (nikoli v demokracii) a v justičním státě (nikoli ve státě právním).

Demokratura může zcela určitě dosáhnout určitých předností, ale od demokracie se liší tím, že nedovoluje svým občanům vlastnit a nosit zbraně. Tam, kde stát zakazuje svým občanům svobodně se bránit, když se jedná o jejich život, zdraví nebo soukromý majetek, nevládne žádná demokracie, nýbrž centralizovaná demokratura, tzn. předzvěst plíživé diktatury, jejímž vrcholem je totalita.

Pakliže vlády prohlašují, že občan nepotřebuje vlastnit žádné zbraně, neboť je dostatečně chráněn policejními orgány (tento žvást je často slyšet v Německu, ve Velké Británii a Polsku), tak je rovněž nutné zakázat prodej hasících přístrojů, neboť hasičů máme také dostatečné množství...

Jinak morální a ústavní povinností každého občana České republiky je zdejší parlamentní zřízení bránit všemi dostupnými prostředky proti vzniku totality a k tomu patří i vlastnictví střelných zbraní.

Kdo v demokracii spí, probudí se opět v totalitní diktatuře!

Ačkoli v Německu zbrojní průkazy pro normálního smrtelníka vůbec neexistují (podobně jako v Anglii), dovolte mi prosím, abych citoval bývalého spolkového prezidenta SRN, Gustava Heinemanna (1969 – 1974): „Svobodu každého státu je nutné měřit jeho zbrojním zákonem.“ Ještě přesněji definuje danou problematiku Angličan George Orwell (1903 - 1950):

„Systém diktatury může za určitých okolností mnohé dosáhnout. Ovšem jedno dosáhnout nemůže. Dát dělníkovi do ruky pušku, s prohlášením, aby zbraň přechovával ve své ložnici. Puška visící na zdi dělníkova bytu nebo v rolníkově chalupě, je symbolem demokracie. Úlohou vlády v této souvislosti je, starat se o to, aby tam pokud možno zůstala viset, co nejdéle...“

V USA smí americký občan svůj život, své zdraví a svůj soukromý majetek bránit se zbraní v ruce a to ústavně již od 15.12. 1791. Toto právo platí do dnešního dne již 225 roků. Jak to bude asi ještě dlouho trvat než vládnoucí politická elita evropských státu konečně dospěje k rozumu!?

Převzato z profilu

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rodina

To, že dítě pláče, když odchází náhradní maminka, myslíte, že je problém v nějakém pořadu? Není spíš v rodičích, kteří, jak je v pořadu často vidět, se o děti dostatečně nestarají? A než řešit zákaz pořadu, nebylo by spíš na místě se zabývat tím, že dost dětí žije v rodinách, které se jim dostatečně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Nový mechanismus se hledat nemusí, ten už nalezen byl

16:21 Ministr Jurečka: Nový mechanismus se hledat nemusí, ten už nalezen byl

Projev na 126. schůzi Poslanecké sněmovny 15. ledna 2025 k zákonu o platu a dalších náležitostech, s…