Bezák (ČSNS): Verdikt nedůstojný Ústavního soudu České republiky, soudce morálně selhal

16.09.2017 9:16 | Zprávy

Ústavní soudce Jan Filip se dopustil justičního skandálu tím, že potvrdil verdikt, týkající se platnosti pokuty za zveřejnění fotky zloděje. Podle tohoto soudce pachatel trestního činu má právo na anonymitu, přestože veřejně kradl.

Bezák (ČSNS): Verdikt nedůstojný Ústavního soudu České republiky, soudce morálně selhal
Foto: ČSNS
Popisek: Česká strana národně sociální - logo

Příběh zloděje se stal v roce 2011, kdy odcizil z prodejny bicyklů v Praze kolo. Měl ale smůlu, protože jej zabrala bezpečnostní kamera. Majitel druhý den po zjištění krádeže záběr zloděje zveřejnil na Facebooku, což mimo jiné napomohlo policii k dopadení pachatele.

Otázka zní: Má právo zloděj na anonymitu, páchá-li veřejně trestní čin? Prodejna je veřejný prostor, kam chodí zákazníci si kupovat zboží, tudíž, je scestné tvrdit, že tento pachatel má právo na anonymitu! Něco jiného by bylo, pokud by například pachatel se dopustil trestného činu ve svém domě či obydlí, pak je nutné zachovávat domovní svobodu, ačkoliv i za tento čin musí být potrestán. Člověk, jenž se dopustí trestného činu, nemá právo očekávat shovívavost justice. Pokud existuje důkaz, v tomto případě video, pak samozřejmě musí očekávat, že bude použit proti němu i veřejně, a v tom spatřuji výchovný efekt pro případné potencionální napodobovatele.

Justice, a v tomto konkrétním případě Ústavní soud, podle mého názoru totálně morálně selhaly. To, že si myslím pravdu, potvrzují komentáře např. amerického novináře Erika Besta a komentátora Jiřího X. Doležala, a to nemluvím o reakcích českých občanů na sociálních sítích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Výborný: Jasný důkaz, že naše vláda demokracii posiluje

4:29 Ministr Výborný: Jasný důkaz, že naše vláda demokracii posiluje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukazatelům demokracie.