Červenka (Trikolóra): Konec jedné etapy i příležitost

29.03.2021 16:57 | Zprávy

Trikolóra se musí posunout dál. Navázat na to, co se podařilo a poučit se z chyb, které se také staly. Rezignace je zároveň příležitostí k některým potřebným změnám.

Červenka (Trikolóra): Konec jedné etapy i příležitost
Foto: FOTO: archiv Miroslava Červenky
Popisek: Miroslav Červenka (Trikolóra)

V subkultuře autentické české pravice skončil přelomový týden. V úterý překvapivě rezignoval dosavadní předseda a lídr Václav Klaus a v sobotu se konala první ideová konference, která zejména ve své druhé části určené výhradně členům přinesla i počátek diskuse o tom, jak dál. Diskuse velice potřebné, protože hnutí bylo až dosud nastaveno tak, že vznik fór, ve kterých by se mezi členy diskutovalo, nebyl ze strany vedení nijak vehementně podporován.

V rámci této debaty jsem vystoupil i já se svým krátkým příspěvkem, a protože se po sociálních sítích šíří různé názory o tom, jak Trikolóra bez Václava Klause  skončila, a mnohé další, podobné, rád bych jeho obsah poskytl i širší veřejnosti.

Václavu Klausovi je třeba za založení hnutí a jeho dosavadní vedení poděkovat. Vložil do této práce spoustu energie a nápadů. Není v dnešní době vůbec jednoduché založit stranu/hnutí, jejíž zisky ve volbách a průzkumech nezačínají nulou a která přitáhne k aktivnímu zapojení se tisíce lidí. Své by o tom mohl vyprávět Mikuláš Minář nebo plukovník Šlachta. A teď si představte, že ještě k tomu založíte stranu, která jde ideologicky proti panujícímu mediálnímu hlavnímu proudu… To už chce velkou porci odvahy a tu Václav Klaus prokázal, ještě jednou mu za to díky.

Ale Trikolóra se musí posunout dál. Navázat na to, co se podařilo a poučit se z chyb, které se také staly. Rezignace je zároveň příležitostí k některým potřebným změnám. První by dle mého měla být přeměna hnutí v standardně fungující demokratickou stranu, ve které budou probíhat důsledně demokratické procesy a práce bude delegována na expertní týmy, z nichž jedním z nejdůležitějších musí být tým zabývající se komunikací s veřejností, tedy PR hnutí. Je bezpodmínečně nutné, aby byl tento tým složen z lidí, kteří mají s touto prací v minulosti nějakou číselně vyjádřitelnou zkušenost. Stručně řečeno, že dosáhli ve srovnání s ostatními lepších výsledků. Za nezbytnou podmínku jejich úspěchu pokládám i průzkum témat, při kterém se hnutí zeptá, které body z výborného programu jsou potenciálními voliči nejlépe přijímány.

 Zuzana Majerová, která převzala po Václavu Klausovi předsednictví mimo jiné výstižně řekla:„Na směřování Trikolóry se nic nemění, ale některé věci samozřejmě trochu jinak dělat budu. Jsem Majerová, ne Klaus. Rozhodně chci Trikolóru víc otevřít a dát více prostoru té spoustě osobností, které už dnes v Trikolóře jsou, a další chci přitáhnout."

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Červenka

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Robert Králíček byl položen dotaz

digitalizace

Ukažte mi někoho, komu se z politiků na první pokud podařila nějaká digitalizace. A proč se v tomto směru pořád tak pozadu? PS: Tímto dotazem nehájím Bartoše, jen mi přijde, že v tom není sám, že udělat něco pořádně vám politikům obecně dělá dost problém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Pššt, to se nesmí říkat!

8:19 Rajchl (PRO): Pššt, to se nesmí říkat!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k povýšení vztahů Číny se Slovenskem na strategické p…