Do Evropy jdeme SPOLU, se silným týmem kompetentních kandidátů

08.04.2024 16:21 | Tisková zpráva

SPOLU do Evropy! Koalice představila silný tým osobností červnového volebního klání do Evropského parlamentu. Uvedení kandidátky je dnes významným milníkem a dodržením původního a pevného závazku v zastupování České republiky na evropské scéně s kompetentním a dynamickým týmem.

Do Evropy jdeme SPOLU, se silným týmem kompetentních kandidátů
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Společná kandidátka umožní představitelům koalice SPOLU efektivněji prosazovat české zájmy a hodnoty. Zajistit bezpečí našich občanů, omezit byrokracii pro naše podnikatele a posílit vliv naší země v Evropské unii – právě to jsou nejdůležitější úkoly pro příští období. Představení kandidátky v pátek 5. dubna navíc umocňovalo místo pražského Činoherního klubu, kde se před desetiletími rodila nová éra naší země, kde se před lety zakládalo Občanské fórum, a kde se nám díky odvaze předchůdců a sametové revoluci otevřela cesta ke svobodné a západní Evropě.

„Tým, který jsme postavili do evropských voleb, je plný výrazných osobností v čele s Alexandrem Vondrou, se zkušenostmi z evropských institucí, ale i mladých lidí, kteří přinášejí novou energii a nové nápady. Víme, kam má Evropa směřovat a v programu jasně pojmenováváme, jak toho docílit. S vědomím naší odpovědnosti a s vizí pro lepší budoucnost v Evropské unii vstupujeme do těchto voleb s jasným cílem: uspět, posílit hlas naší země v Evropském parlamentu, a přispět k prosperující, bezpečné a udržitelné Evropě. Naší ambicí je porazit ve volbách populisty a extremisty, protože nesmíme dopustit, aby ČR znovu zatáhli na periferii Evropy,” uvedl předseda ODS a premiér České republiky Petr Fiala.

„Česká republika potřebuje stabilní, prozápadní a prounijní směřování. To koalice SPOLU jednoznačně nabízí a dlouhodobě to také prokazuje. Stejně tak jako její kandidátka pro volby do Evropského parlamentu. Naši kandidáti jsou rozmanití a mají potřebné kompetence k tomu se na jeho půdě prosadit. Lídři všech tří stran mají navíc s prací europoslance neoddiskutovatelnou zkušenost a je za nimi za ty roky vidět už kus odvedené práce. Takové zástupce si Česko v Evropě zaslouží a s takovými naše koalice přichází,“ řekla předsedkyně TOP 09 a předsedkyně dolní komory Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

doc. Břetislav Rychlík byl položen dotaz

Proč hlavně zástupci této vlády pořád mluví o vážnosti mezinárodní situace?

Není podle vás snad NATO zárukou nejen naší bezpečnosti? Nebo je tu podle vás i přesto válka na spadnutí? A druhá věc, o jaké společné obraně Evropy to mluvíte. Ono něco takového existuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 7


Osobnost měsíce

Mgr. Barbora Rázga

  • ANO 2011
  • krajská zastupitelka
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Praha darovala osm vozidel neziskové organizaci Neohnutí pro využití na Ukrajině

18:05 Primátor Svoboda: Praha darovala osm vozidel neziskové organizaci Neohnutí pro využití na Ukrajině

Hlavní město symbolicky předalo osm vozidel neziskové organizaci Neohnutí z.s., která je využije pro…