„Když se ohlédnu zpátky je jasné, že jsme od minulých eurovoleb ušli s Piráty obrovský kus cesty. Stali jsme se celostátní etablovanou stranou, které průzkumy přisuzují druhé místo, a jsme faktickými lídry opozice,” uvedl v úvodu Bartoš a dodal: „V květnových volbách chceme uspět a ukořistit 20 procent! Evropa potřebuje Piráty! Piráty, kteří navážou na skvělou práci, kterou už naši lidé odvádí ve Sněmovně, Senátu, městech a obcích.”
Lídr kandidátky do Evropského parlamentu Marcel Kolaja zdůraznil, že Evropa potřebuje svobodu. „Evropa je v ohrožení, čelí tlaku populistů, extremistů a nadnárodních korporací, které nás mohou jednoduše o celou řadu svobod a výhod evropské spolupráce připravit. A tomu se chci s pirátským týmem postavit. Téma svobody je pro Piráty extrémně důležité. Budeme proto bojovat za zachování svobody pohybu v unii, internet bez cenzury a proti autoritářům potlačujícím demokracii. Chceme chránit Evropu před hrozbami zvenčí i zevnitř,” řekl Kolaja.
„Pro mě je stěžejní jedno slovo, a tím je upgrade, který Evropská unie potřebuje. A co si pod tímto slovem představujeme? Chceme smysluplné rozhodování, podporu a rozvoj Erasmu, pohodlnější pohyb po Evropě a aby byla evropská politika transparentnější a bližší lidem,” shrnula dvojka kandidátky, brněnská zastupitelka a předsedkyně evropských Pirátu Markéta Gregorová.
„Do eurovoleb jdu s prioritou dosáhnout bohatství pro Evropu, aby neztratila důvěru svých občanů. Zaměřujeme se na čtyři oblasti, mezi ty patří transparentní hospodaření s evropskými penězi, reforma evropské zemědělské politiky, vzestup Evropy jako technologického lídra a zásah proti daňovým únikům korporací a daňovým rájům, protože kde firma podniká, tam má také danit,“ uvedl poslanec a místopředseda Výboru pro evropské záležitosti Mikuláš Peksa.
Další pilíř představil expert na životní prostředí a oceněný bojovník proti korupci Lukáš Blažej: „Mým tématem je udržitelnost, protože i tu Evropa potřebuje. S Piráty půjdeme příkladem v boji proti suchu a dalším dopadům změny klimatu. Také je důležité na naší zemědělské půdě pěstovat jídlo, ne paliva. Dále chceme prosadit moderní přístup k odpadům a aby se lidé mohli zapojit do rozhodování o svém životě a prostředí.“
„Já věřím, že Evropa potřebuje spravedlnost. Proč? Protože nejsme smetiště Evropy – zasloužíme si stejnou úroveň kvality potravin a spotřebního zboží jako zbytek Evropy. Stejně tak si zasloužíme rovnocenný přístup k digitálním službám, stejné šance pro ženy a muže a fér pracovní podmínky pro všechny,” uzavřela představení programu personální manažerka a specialistka na rozvojové programy Jana Koláříková.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV