Ve všech případech se jedná o finanční pomoc poskytovatelům, které nezřizuje kraj. Částka vyšší než tři milióny korun bude rozdělena mezi dvanáct poskytovatelů pečovatelské nebo pobytové sociální služby, další téměř 4,5 miliónu korun pomůže v 18 případech se zajištěním např. chodu střediska rané péče, odborného sociálního poradenství nebo kontaktních center,“ popsal situaci náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
Důvodem pro využití připravené rezervy na kapitole sociální věci krajského zastupitelstva je především nedostatečná podpora kontaktní center od Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, výpadky financování z důvodu časových nesouladů, respektována je také zvyšující se poptávka po určitém druhu služeb. Aktuálně rozdělené dotace pomohou např. zajištění osobní asistence poskytované společností Portimo, Oblastní charitou Pelhřimov nebo Diecézní charitou Brno pro oblast Třebíč, dále bude podpořen chod Bílého kruhu bezpečí, Linka důvěry STŘED, tlumočnický servis poskytovaný Centrem pro neslyšící a nedoslýchavé nebo chod Azylového domu pro rodiče s dětmi a pro ženy Třebíč.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina už začátkem roku 2018 rozdělilo mezi registrované poskytovatele sociálních služeb v regionu 759 miliónů korun poskytnutých z rozpočtu MPSV a dalších 47 miliónů korun z rozpočtu Kraje Vysočina. Tehdy i při současném dofinancování se Kraj Vysočina zaměřuje zejména na zajištění dostupné pomoci pro širokou skupinu obyvatel (seniory, hendikepované, oběti trestné činnosti, děti, rodiče s dětmi bez odpovídajícího bydlení).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV