"Nám občanům, ani jejich voleným zástupcům – poslancům a senátorům – nemůže být lhostejné, jaké je právní postavení našich lékařů, jaké mají podmínky pro výkon své vysoce odpovědné a společensky významné práce, jaká úskalí jim hrozí, ani jak je jejich práce oceněna. Jsem si vědom toho, že naše společnost je lékařům v tomto směru hodně dlužna a věřím, že i vaše dnešní konference přispěje k tomu, aby byly definovány nejpalčivější problémy českého lékařského stavu, jakož i hledány cesty k jejich řešení," řekl ve svém úvodním projevu předseda Poslanecké sněmovny.
Jan Hamáček vyjádřil přesvědčení, že by pro lékaře mělo být vytvořené příznivější právní, ale také ekonomické prostředí. "Český lékař by neměl například místo léčení a rozhovorů s pacienty věnovat čas mnoha administrativním povinnostem," doplnil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
pracující důchodci
Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?
Další články z rubriky
14:07 Zahradil (ODS): Lampasáci mají jen dvě možnosti
Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na neshody ministryně obrany Jany Černochové a náčelní…
- 13:09 David (SPD): Dokonce i Evropská komise je „znepokojena“
- 12:12 Ministr Bek: Stát bude nadále financovat služby pedagogického charakteru
- 11:17 Mašek (ANO): Dohoda o zvýšení mezd zdravotníkům v Královéhradeckém kraji je skutečností
- 10:21 Svobodní: Parodie na ochranu přírody klima nezmění
- 9:15 SOCDEM: Výzva za celočlenské referendum o volební spolupráci