Nešlo přitom o rozhodnutí, které se zrodilo jen tak. Bylo důsledkem dlouhého řetězu tragických událostí a vybičované atmosféry mezi (nejen brněnskými) Němci a Čechy-rok 1938 a Mnichov,vyhnání Čechů z pohraničí (tedy i na jižní Moravě), role SdP při rozbití republiky a brněnských Němců při obsazení Brna, návštěva Hitlera a zejména hrůzy následující doby Protektorátu včetně poprav v Kounicových kolejích, celkově válečných událostí a poválečné atmosféry.
Můžeme vést polemiky o kolektivní vině, lidských právech, jejich autorům ovšem doporučuji navštívit Kounicovy koleje, Svatobořice-Mistřín, Mauthausen, Osvětim - místa věznění,mučení a poprav nevinných mužů,žen i dětí z bývalého Československa,včetně Brna a jižní Moravy, doporučuji projít se po Brně a dívat se na chodnících na tzv.kameny zmizelých připomínající hrůzu nacistického holocaustu brněnských Židů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV