Hejman Vondrák: Není to naše vina, nemáme co rozdělit

16.03.2020 10:45 | Zprávy

První várka respirátorů třídy FFP2 a FFP3, které centrálně nakoupilo Ministerstvo zdravotnictví, byla rozdistribuována.

Hejman Vondrák: Není to naše vina, nemáme co rozdělit
Foto: archiv hejtmana
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)

Celkem 1560 respirátorů bylo rozděleno mezi Fakultní nemocnici Ostrava, krajskou zdravotnickou záchrannou službu a krajská zdravotnická zařízení. Další respirátory má kraj přislíbeny. Vzhledem k malému počtu těchto ochranných pomůcek, které Ministerstvo zdravotnictví do regionu poslalo, není možné uspokojit další poptávku. Pomohou alespoň roušky z USA.

„Není to naše vina, nemáme co rozdělit. Měli jsme dobrou vůli, ale Ministerstvo zdravotnictví dodalo mnohem méně respirátorů, než jsme čekali. Věříme, že slíbené respirátory ze Státních hmotných rezerv nakonec přece jen v příštím týdnu dorazí. A pak další desítky tisíc ochranných osobních pomůcek přislíbených Ministerstvem zdravotnictví. Museli jsme v daný okamžik dát přednost nemocnicím a záchranářům, kteří jsou v první linii a nejvíce ohroženi nákazou. Musíme dělat vše pro to, abychom je primárně ochránili, protože pak by se o nás neměl kdo starat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že jakmile kraj obdrží další zásilku respirátorů z Ministerstva zdravotnictví, okamžitě je bude posílat dalším poskytovatelům zdravotnických služeb.

Zdůraznil, že v průběhu neděle bylo rozděleno také 23 tisíc ústenek pobytovým a terénním sociálním službám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kocmanová (Piráti): Jak novela lesního zákona ohrožuje budoucnost našich lesů

16:02 Kocmanová (Piráti): Jak novela lesního zákona ohrožuje budoucnost našich lesů

Za Piráty chceme lesy pestré, plné života, podporujeme liberalizaci zákona pro soukromé vlastníky a …