Ocení i to, že na venkově lidé víc drží pohromadě a lépe vědí, co jeden od druhého čekat. Mně osobně se spolužáky z místní malotřídky pořád spojuje „zvláštní pouto”, i když jsme se po škole rozešli každý jinam. Lidé na vsi také umí společně uspořádat nějakou akci. Ideální je, když se na vsi udrží škola, obchod a další služby.
Učitelé na městských či středních školách prý žáky z venkova poznají podle toho, že jsou šikovnější a pracovitější. Pokud se navíc děti na vsi zapojí do místních spolků, má obec vyhráno. Tyto zájmové a sportovní sdružení jsou totiž zdravým jádrem obcí, a proto je třeba je podporovat. Nevýhodou bydlení na venkově je nutnost mít auto, aby člověk mohl jezdit za lékařem, do práce a do školy. Na vsi, zvlášť na chalupě se zahrádkou, se také víc fyzicky pracuje – o sobotách i o všedních dnech odpoledne a navečer. Odměnou je snad jedině o něco větší soběstačnost v potravinách a v palivu. Venkov tak má své plusy a minusy. Pro mě osobně plusy převažují a jsem hrdý na to, že jsem venkovan.
Ing. Pavel Janoušek, starosta obce Oslavice
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV