KDU-ČSL: Senátoři čekají na podpis prezidenta, pak podají žalobu proti zdanění restitucí

04.05.2019 14:02 | Zprávy

Na osmé schůzi Senátu zahájili senátorky a senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí sbírání podpisů pro ústavní stížnost. Chtějí docílit zrušení zákona o zdanění církevních restitucí.

KDU-ČSL:  Senátoři čekají na podpis prezidenta, pak podají žalobu proti zdanění restitucí
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

„Žaloba je připravena. Trváme na tom, že takzvané zdanění není nic jiného než krádeží za bílého dne,“ vysvětlil předseda senátorského klubu Petr Šilar. Stížnost k ústavnímu soudu bude podle jeho slov podána ihned po podpisu zákona prezidentem republiky.

„Smlouva mezi církvemi a státem se rodila dlouze a těžce. A teď by se měla takto rychle zničit? Věřím, že Ústavní soud senátorskou stížnost moudře projedná, a že se pak navrátíme k zásadám právního státu,“ doplnila místopředsedkyně klubu Šárka Jelínková.

Plénum Senátu projednalo celkem 29 bodů. Byla mezi nimi také novela zákona o pobytu cizinců, která usnadňuje pobyt za účelem studia, výzkumu nebo třeba dobrovolnické práce. Ta je podle slov senátora Václava Hampla, předsedy Výboru pro záležitosti EU, především transpoziční novelou EU, která jde správným směrem a je potřebná.

Kontroverzně se debatovalo také o novele zákona o vnitrozemské plavbě, zejména o možnosti zavedení hranice 0,5 promile alkoholu v krvi pro vodáky. V klubu většinově převládl názor, který zastává také Ministerstvo dopravy ČR, že zavádění alkoholu do zákona, a to v jakémkoli množství, není správnou cestou. Zákon byl ale nakonec vrácen Poslanecké sněmovně s rozšířením možnosti této hranice alkoholu i pro cyklisty.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Evropská komise schválena. Zdržel jsem se hlasování

9:03 Vondra (ODS): Evropská komise schválena. Zdržel jsem se hlasování

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nové Evropské komisi.