Bez ohledu jak úspěšná cesta byla, diskuse se vedla a kritika směřovala pouze a jen, jakým letadlem prezident z Číny letěl a že tam vlastně vůbec byl…
Vše pak vyvrcholilo nechutným závěrem na oslavách státního svátku 17.listopadu na Albertově, kde kritici prezidenta rovněž hráli tzv. čínskou kartu a snažili se tak ospravedlnit své vulgární chování nejen vůči českému prezidentovi, ale i vůči představitelům dalších zemí, kteří se oslavy zúčastnili.
Rok se s rokem sešel a zcela nedávno jsem se z médií dozvěděl (mnohdy to ale bylo zveřejněno tak trochu bokem) o cestě čínského prezidenta do Velké Británie. Jeden český internetový server napsal doslova: „Do Británie dorazil na čtyřdenní návštěvu čínský prezident Si Ťin-pching. Britský královský dvůr mu nachystal okázalé přijetí. Centrem Londýna se projel v pozlaceném kočáře s královnou Alžbětou II., podél cesty vlály stovky čínských a britských vlajek“…
Po přečtení daného textu a prohlédnutí fotografií z Londýna jsem nevěřil svým očím. Čekal jsem, že premiér Cameron či královna Alžběta budou „zaházeni“ minimálně stejnou snůškou vajec jako prezident Zeman, ale světe div se, nic se nestalo. Naši pravicoví politici mlčeli a naše sdělovací prostředky také žádná reakce a to vše se stalo na rok přesně, co byl v Číně prezident Miloš Zeman. Jak je vidět, stále platí ono staré známé: „když dva dělají totéž, není to totéž“.
Akorát nevím, co by tak naši „červenokaretníci“ udělali, kdyby se prezident Zeman projížděl s čínským prezidentem v pozlaceném kočáře v ulicích Prahy… Nechci raději ani domyslet.
Marian Keremidský, místopředseda SPO
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV