Klán (KSČM): Koncesionářské poplatky - financování vlastního týrání?

14.04.2025 4:31 | Monitoring

Navýšení koncesionářských poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas se stalo opět předmětem ostrých debat. Zatímco údajná „veřejnoprávní média“ technokraticky argumentují potřebou vyššího financování kvůli inflaci a klesajícím příjmům z reklamy, mnoho občanů vnímá tento krok jako další autoritářsky vynucenou platbu za něco, co už dávno přestalo plnit svou původní funkci.

Klán (KSČM): Koncesionářské poplatky - financování vlastního týrání?
Foto: janklan.cz
Popisek: Jan Klán, poslanec KSČM za Středočeský kraj

Při pohledu na způsob, jakým ČT a ČRo (des)informují veřejnost, se nelze ubránit pocitu, že platit jim poplatky je stejné, jako přispívat trýzniteli na to, aby nás dále mučil. 

Veřejnoprávní média: Hlídací pes, nebo nástroj manipulace?

Česká televize i Český rozhlas byly původně koncipovány jako nestranná média, která mají zajišťovat objektivní, vyvážené a kvalitní zpravodajství. Realita je ovšem často jiná. Kritici poukazují na to, že programová skladba je jednostranná a že se veřejnoprávní média stávají spíše nástrojem propagandy než nezávislými médii a hlídači demokracie. Zatímco některá témata jsou v hlavním vysílacím čase neustále akcentována, jiná jsou ignorována nebo podávána způsobem, který zpochybňuje jejich objektivitu.

Lidé se tak ptají, proč by měli platit za obsah, který neodpovídá jejich hodnotám, nebo jde proti nim a dokonce je uráží? Vláda si přitom se svými poslanci vymáhání těchto poplatků vynucuje zákonem, takže občané nemají možnost volby. Pokud odmítnou platit, čekají je sankce. V praxi se tak koncesionářské poplatky podobají povinnému výpalnému, kdy občané financují něco, co jde přímo proti jejich zájmům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Bez vojáků to nepůjde a předplácení „vzdušných zámků“ nás nezachrání

12:04 Mašek (ANO): Bez vojáků to nepůjde a předplácení „vzdušných zámků“ nás nezachrání

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stavu české armády.