Po březnovém zavření celé země, kvůli kterému máme nyní nejvyšší schodek státního rozpočtu v historii (500 mld) se pořád skloňoval termín „chytrá karanténa“. Mělo to fungovat tak, že místo zavírání všeho se budou precizně vyhledávat nakažení a ostatním se umožní žít jakž takž normálně.
Jaký je výsledek po 4 měsících? Hygienici bez varování zavřeli celý kraj.
Jasně, roušky na návštěvě v nemocnici nikoho nezabily, ale to je jen špička ledovce. Nejdu tu "o festivaly". Jde i o tisíce hospodských, kteří to mají sakra těžké i tak, o provozovatele hotelů a penzionů (kdo by teď jel na dovolenou do MSK?) a všechny další drobné podnikatele a živnostníky, kteří přežili první zavření země v březnu. Objektivně je navíc celokrajské opatření nesmysl. V Krnově je k 19. 7. jeden nakažený, v Opavě 3, v Rýmařově dokonce nikdo.
Přitom stačilo na místě hygieniků použít selský rozum a trošku se vcítit do života lidí, jejichž výplata nechodí od státu, mít funkční systém té slavné chytré karantény (kde je?) a hlavně by se ministr Vojtěch a premiér Babiš neměli pořád vymlouvat na jiné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV