Mezi jihočeskými studenty obsadila naše koalice druhé místo hned za celorepublikově nejúspěšnější stranou – Českou pirátskou stranou. Získali jsme 12,3% hlasů. Piráti obdrželi 13,96% a třetí ANO 2011 zaostalo se ziskem 9,2%. Mezi gymnazisty naše koalice PRO JIŽNÍ ČECHY dokonce dosáhla na příčku nejvyšší a zvítězila se 17,2%, o 1,5% zaostala na druhém místě Česká pirátská strana a o dalších 7,2% hnutí ANO 2011. Pokud by o volebním výsledku letos rozhodovali pouze účastníci Studentských voleb, do krajského zastupitelstva by se nedostali komunisté, ODS či ČSSD.
„Parádní úspěch naší koalice PRO JIŽNÍ ČECHY mezi jihočeskými středoškoláky je znamením, že se nynější či budoucí prvovoliči velmi dobře orientují v tom, kdo má jasnou představu a energii změnit náš kraj tak, aby z něj mladí lidé neutíkali do Prahy, ale aby se jim dobře žilo tam, kde vyrůstali,“ komentuje lídr kandidátky PRO JIŽNÍ ČECHY Jiří Švec (STAN).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV