Kolovratník (ANO): Ministr Bartoš hází obyčejné stavebníky přes palubu

27.01.2022 9:45 | Zprávy

Minulá koaliční vláda dokázala v závěru svého mandátu splnit jeden z nejdůležitějších slibů pro ekonomiku naší země. Úspěšně projednala a uvedla do života revoluční novelu stavebního zákona.

Kolovratník (ANO): Ministr Bartoš hází obyčejné stavebníky přes palubu
Foto: Archiv Martina Kolovratníka
Popisek: Martin Kolovratník

Novelu, která zrychlí všechny procesy, odstraní byrokracii, zvýší ochranu veřejných zájmů a zavede pevné lhůty. Úkoly nového ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše jsou jasné. V těchto dnech už musí uvádět do života jednotlivé složky, zajistit manažerské vedení a urychleně soutěžit digitalizaci celého systému. Realita je však zcela odlišná.

MMR před pár dny uspořádalo seminář, kde začalo přednášet o zcela jiné koncepci. I přes lednové fiasko ve Sněmovně, kdy opozice dala změnám jasnou stopku, přináší znovu a znovu nesmyslné a nereálné návrhy na „demontáž“ nového zákona, na odklad jeho účinnosti a na vznik jakýchsi dvou paralelních světů vedle sebe.

Ministr Bartoš  chce rychlé řízení pro státní stavby a pomalé, byrokratické řízení pro všechny ostatní. Ptám se proto, jak vysvětlí vláda lidem, že zásadní zjednodušení stavebního práva bude aplikovat jen na vyvolené? A že to bude nás všechny stát ročně nejméně o 7 miliard více?

„…Schmoranz: Ano, já pochopitelně mám své vlastní razítko.

Svěrák: Nemáte je náhodou s sebou? Aby diváci viděli, …

Schmoranz: To jsou právě ty zkreslené představy o našem povolání. Lidé si myslí, že nosíme razítka po kapsách. Razítko nesmí za žádných okolností opustit kancelář. Existují jedině dvě výjimky: požár a mobilizace. To je takzvaná PM-výjimka.

Svěrák: A teď, pane Schmoranzi, poslední otázku: Jak vy s takovou věcí pracujete? Já jsem to viděl ve filmu, ale tam už člověk jenom sleduje, jak přijdete a odpálíte to.

Schmoranz: Tak „odpálit“ není to pravé slovo pro ten pohyb, který já při razítkování provádím. Ať už jde o razítkování jednoduché nebo o razítkování s mezidechem (naznačí navlhčení razítka), jde v každém případě o takový speciální kolmý úder, pro který bohužel nemáme přesný odborný výraz. Já osobně, když o tom hovořím, říkám, že to razítko na ten papír prdnu. …“

Tolik Jára Cimrman, náš nejoblíbenější národní klasik. Co je na tom? TAK PŘEDEVŠÍM TO POUKAZUJE NA TO, ŽE UŽ ZA RAKOUSKA UHERSKA, STEJNĚ JAKO DNES PROSTĚ ÚŘEDNÍCI LPÍ NA RAZÍTKÁCH. Jsou totiž symbolem MOCI. Mít razítko znamená mít moc.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Ing. Martin Kolovratník

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Primátor Svoboda: Školní kampus obsahuje i prvky tělovýchovné

6:23 Primátor Svoboda: Školní kampus obsahuje i prvky tělovýchovné

Dostavba posledních dvou budov pro Základní školu a Mateřskou školu Dr. E. Beneše v Čakovicích, kter…