Je správné jej nabídnout rizikovým skupinám starých lidí, zdravotníkům, pracovníkům v domovech důchodců i ostatním, kteří mají o něj zájem - obdobně jako u očkování proti klasické chřipce. Nesmí být však vynucováno státem, ani zaměstnavateli.
Očkování je i kšeft. Nebudu překvapen, až se objeví informace, že výrobci vakcín tlačili na povinné očkování. Nejprve bude nabídka očkování omezena, ale časem výroba vzroste a naopak klesne účinek koronastrašení. Je možné, že se u čínské chřipky projeví omezenost očkování jako u jiných chřipek, když dojde k mutaci viru. Tedy bude tlak na další koronaočkování proti jiným kmenům. To by změnilo lidi v očkovací králíky s tím, že vše jakoby zaplatí stát, ale ten na to vezme peníze z daní.
Ministerstvo zdravotnictví chce propagovat očkování, což je státem placená reklama na určité výrobky. Propagaci jiných dobrovolných očkování si platí výrobci sami, ať jde o očkování proti tradiční chřipce nebo klíšťové encefalitidě. Není důvod utrácet státní finance pro zisk soukromých společností. Výrobci vakcíny na ni obrovsky vydělají a jsou schopni si zaplatit reklamu na své výrobky.
V lednu 2010 se při prasečí chřipce prezident Václav Klaus postavil proti vládou organizovanému vyhazování peněz, když odmítl očkování. Čas mu dal za pravdu, nakonec vláda zaplatila nákup i následnou likvidaci zbytečné očkování látky tamiflu. Je správné říci NE povinnému očkování. Snad jej zákonodárci nenařídí.
Převzato z Profilu.
Newsletter Institutu Václava Klause o covidovém očkování, prosinec 2020. ZDE
Rozhovor Zdeňka Koudelky o koronaviru i dalších věcech. Parlamentní listy 18. 12. 2020. ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV